| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 2 ani şi 2 luni cu prietenul meu şi nu am întreţinut relaţii sexuale cu el. Înainte nu.mi spunea absolut nimic dar acum insistă cu acest lucru iar eu nu vreau, nu sunt pregatită happy! Când ne-am împăcat mi.a spus că ne împăcam doar dacă o facem, evident că eu am refuzat. Iar după a zis că a fost o glumă. Ştiţi şi voi că doar adevărul se zice în "glumă". Cum să.l fac să înţeleagă că nu vreau? Menţionez că am 16 ani. Dau fundiţă.

Răspuns Câştigător
| CaTaLiNuTzAaA a răspuns:

1)Ii explici incet cu incet ca nu esti pregatita...2)Trebuie sa inteleaga ca daca o fata nu e pregatita si nu vrea eu una o consider un viol...3)Daca intr-adevar e prietenul tau va intelegehappy

| LavsKitty a răspuns (pentru CaTaLiNuTzAaA):

Dacă nu fac nimic cu el se duce la altele. laughing)

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns (pentru LavsKitty):

Fara suparare dar mai bine sa se duca la altele decat sa isi bata joc de tine la varsta ta:p

| KittyKit a răspuns (pentru LavsKitty):

Daca se duce la alta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. Daca tu nu vrei sa faci nu esti obligata. Vorbeste cu el si explica-i ca nu esti pregatita

| LavsKitty a răspuns (pentru KittyKit):

Într.adevar nu sunt obligată, dar ţin la el şi nu pot să.l vad cu alta...

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns (pentru LavsKitty):

Mda dar ti'ar placea sa fii tu cea de care isi bate joc >.

| LavsKitty a răspuns (pentru CaTaLiNuTzAaA):

Totuşi, avem atât timp împreună, nu pot să zic că işi bate joc. Altu în locu lui mă lăsa de mult tinând cont de băieţii din ziua de azi care vor doar sex.

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns (pentru LavsKitty):

Poi daaa...dar sincer nu stiu ce sa zic daca un baiat mi'ar cere asta i-as zice odata ca nu vreau iar daca el ar insista ar insemna ca e la fel ca toti ceilalti baietistraight face.Iar orice fata merita un baiat diferit...

| LavsKitty a răspuns (pentru CaTaLiNuTzAaA):

Chiar nu ştiu ce să fac. Eu l.am mai dus cu zăhărelul dar...

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns (pentru LavsKitty):

Mda...Eu ti-am zis daca el chiar te iubeste si chiar tine la tine va intelegestraight facenu trebuie sa te oblige nimeni.Ii spui sincer ca nu vrei si cum sa zicthinking fii un pic dura ca sa zic asa nu stiu cum sa ma exprimhappy

| LavsKitty a răspuns (pentru CaTaLiNuTzAaA):

O să-mi spună " De ce nu mă înţelegi şi pe mine?"laughing) Am mai avut discuţii de genu.

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns (pentru LavsKitty):

Tu ar trebui sa il intelegi pe el sau invers? Daca nu o faci protejat tu poti ramane insarcinataoh go on el n-are treabastraight faceAsa's baietii de azi.

| LavsKitty a răspuns (pentru CaTaLiNuTzAaA):

Oricum nu o să fac nimic. laughing)

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns (pentru LavsKitty):

Trimite-mi si mie id tau pe privat te rog frumos puppy dog eyes si daca ti'am fost de ajutor imi poti da si mie o funditahappy?

| h3r a răspuns (pentru LavsKitty):

Nici sa nu faci daca nu esti pregatita, nici nu cred ca e varsta potrivita.
Apreciezi ca, gandesti in acest fel. Bravo.

| LavsKitty a răspuns (pentru h3r):

Uf, mersi :*

| h3r a răspuns (pentru LavsKitty):

Pentru putin draguta.
Tu ar trebui sa uiti de acest prieten si sa-ti vezi de adolescenta ta. Nu te lua dupa el. Ai grija de tine!

| LavsKitty a răspuns (pentru h3r):

Am incercat sa uit, dar nu pot. sad Mereu am cedat si m-am impacat cu el, si de teama sa nu fie cu alta.

| h3r a răspuns (pentru LavsKitty):

Trebuie, oricat de greu ar fi.
Fii puternica, tu esti o fata mare si ai capul pe umeri( si sper sa o ti tot asa).
Il lasi pe el sa te manipuleze?

| LavsKitty a răspuns (pentru h3r):

Nu...puppy dog eyes

| h3r a răspuns (pentru LavsKitty):

Asa.
Oricum, daca vrei sa mai vorbim sau ai nevoie de un sfat spune-mi si iti voi lasa e-mailul meuhappy.
Numai bine si ai grija incontinuare de tine, asa cum ai facut si pana acumwinking.

| LavsKitty a răspuns (pentru h3r):

Da, lasa-mi-l :*

| Gabriellaaaaa a răspuns (pentru CaTaLiNuTzAaA):

Pff. nu stiu ce sa zic. atunci spune-i ca tu chiar nu iti doresti asta acum si ca daca vrea sa te astepte bine daca nu mai bine luati o pauza si in pauza asta sa se gandeasca bine la ce are de gand sa faca

| KittyKit a răspuns (pentru LavsKitty):

Si preferi sa fii calcata in picioare? Merita el pretu asta? Nicu un baiat nu merita

| Brigaela a răspuns (pentru LavsKitty):

Daca a gandit chestia asta, inseamna ca nu da nici macar doi bani pe tine in acest moment al relatiei. Nu discutam de respect sau dragoste, fiindca daca ar avea asa ceva, nici nu s-ar gandi sa discute de asa ceva cu o fata de 16 ani

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uau. Ce frumos ar fi sa fie mai multe fete cu capul pe umeri ca tine, sa nu cada in capcana obsedatilor.
Dar din pacate, se imputineaza acest ''gen'' de fete.

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Lasa-l in pace! Chiar daca este greu, trebuie sa intelegi ca este mai bine pentru tine! Chiar vrei sa te trezesti insarcinata...lasa-l in pace, sa se duca la alte fete mai proaste ca sa-l multumeasca, nu trebuie sa-i faci tu pe plac...

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Câţi ani are el?

| DistrugatorulDeVise a răspuns (pentru LavsKitty):

Nu ştiu sigur, există posibilitatea că anturajul lui să îi bage idei stupide în cap.

| LavsKitty a răspuns (pentru DistrugatorulDeVise):

Probabil, pana acum nu mi-a zis nimic despre asta...

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Ii zici simplu sa te lase impace. Ii spui clar ca nu esti pregatitapentru asa ceva si ca daca nu vrea sa inteleaga sa isi ea talpasita.

| culmea a răspuns:

Sa mai asteapta 2 ani.

| PuFaRiNa007 a răspuns:

Buna, ala e santaj daca vreii sa ne impacam ne impacam doar daca o facem, nu e ceva esit din comun toti fac asa daca a facut-o o data o s-o faca de mai multe ori, purtati o discutie daca nu intelege, fi mai distanta, daca deschide subiectu despre tema asta schimba subiectul, oarecum respingel prin gesturi, un baiat poate sa fie impreuna cu o fata si mai mult de 3 ani 4 pana cand o sa obtina ce isi doreste, poate sa mai stea impreuna si cu alte fete, mai sunt baieti nu e numai el mai bine te gandesti bine decat sa faci ceva acum si sa regreti mai tarziu, o sa ajunga sa iti zica daca nu t culci cu mine o sa ma duc la alta apoi o sa zica ca este gluma, poti sa i zici daca cu adevarat ti la mine ma iubesti asteaptama pana cand o sa fiu pregatita sa fac acest pas (asta este adevarul daca te iubeste o sa astepte pana cand te simti pregatita )el o sa zica ca si tu trebuie sa il intelegi pe el chesti de genu dar nu ai ce sa intelegi daca te iubeste, tine la tine o sa te astepte pana cannd o sa fi pregatita.

| alllexa a răspuns:

Frate hai sa nu generalizam. totusi mai sunt baieti care nu se gandesc doar la asta. cel putin eu am cunoscut o asa persoana care mi-a zis dupa ceva timp daca vreau sa o facem iar eu i-am zis ca nu sunt pregatita pentru asa ceva si raspunsul lui a fost " bine iubita te inteleg, nu o sa te oblig, cand te vei imti pregatita o vom face. te iubesc" iar at cand am simtit eu am facut'o

| sweetysweetyyy a răspuns:

Dar tu esti sigura ca in tot acest timp el nu s-a dus la altele? totusi din cite spui tu el insista si daca tu nu-i oferi ceea ce-si doreste el poate gasi asta in alta parte.

| LavsKitty a răspuns (pentru sweetysweetyyy):

Da, sunt sigura. Daca gasea nu era asa disperat laughing)

| sweetysweetyyy a răspuns (pentru LavsKitty):

Eu as zice sa nu fii asa increzuta? el n-o sa mai insiste mult

| LavsKitty a răspuns (pentru sweetysweetyyy):

De ce sunt increzuta?laughing)

| sweetysweetyyy a răspuns (pentru LavsKitty):

Asa se vede dupa felul cum vorbesti

| Gabriellaaaaa a răspuns:

Eu iti spun sincer nu face asta. mai tarziu o sa iti para rau si o sa suferii mult. spune-i ca daca te iubeste te asteapta pana o sa simtii tu ca esti pregatita si incearca sa nu mai cedezii in fata lui pentru ca o sa te i.a de proasta si o sa zica ca poate sa faca ce vrea din tine ca il iubesti. asa ca ai grija:*:*

| LavsKitty a răspuns (pentru Gabriellaaaaa):

Deja mi.a zis sa ne despartim cand i.am zis ca nu vreau sa fac nimic cu el happy