| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*! Sunt impreuna cu un baiat de un an, ne-am cunoscut pe un joc virtual(metin) acum 3 ani. Dar este o problema, distanta...El sta intr-un oras, eu in altul. (nu este o distanta foarte mare, ne-am intalnit de 3 ori pana acum ), RELATIA ESTE SECRETA, de curand am fost la piscina cu prietenii si acolo am intalnit un alt baiat care ma placea, m`a invatat sa inot, iar seara cand am vorbit cu el pe mess, mi-a spus ca ma iubeste si pot spune ca simt si eu ceva pentru el doar o mica simpatie. Ce sa fac? Sa raman cu baiatul acela cu care sunt de un an si sa ne intalnim foarte rar sau sa ma despart de el si sa fiu cu cel pe care l`am intalnit la piscina... Fundaaa :*

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

E o abureală că relațiile la distană nu țin mult, cât timp ambii parteneri au interes pot să dureze și o viață. Dacă iubești persoana respectivă nu e mare efort să te urci într-un maxi și să vă întâlniți, poți face asta și de mai multe ori pe săptămână, și zilnic dacă simți nevoia. Acum probabil tipa e superficială și nu prea dă doi bani pe tipul ăla, altfel făcea eforturi. Dar dacă iubești pe cineva n-ai ochi pentru alți oameni, deci e clar că nu îl iubește ca să aibă șanse să reziste.

6 răspunsuri:
| xxdeeaxz a răspuns:

Pai vezi si eu am avut problema asta este foarte nasol eram impreuna cu un baiat dintr-un joc si am intalnit un alt baiat baiatu din joc era din alt oras si nu aveam cum sama intalnesc cu eldar baiatul cu care sunt acum este mult mai ok cu el ilvad mereu si este mai bine sa stai cu cel care este langa tine dar vezi sa nu fie doar un pariu sau nu stiu... dar as spune sa stai cu el nu cu cel care sta incelaalt oras. sper ca te-am ajutat si dakvrei sa imi dai funda nu refuzwinking

| BLeur a răspuns:

Bună Cristina.

Eu zic că nu are rost o relaţie la distanţă pentru că nu ştii când o să întâlnească el o altă fată să-i placă foarte foarte mult şi să se poată vedea cu ea des.
Da, desparte-te de el pentru că ştii vorba aia, relaţiile la distanţă nu ţin mult. Dacă cu acest băiat, care l-ai întâlnit la piscină te poţi vedea mai des şi simţi ceva micuţ pentru el, este foarte şi nu văd de ce nu ai avea o relaţie frumuşică cu el.
O să sufere băiatul acesta care l-ai cunoscut virtual, dar dacă relaţia este secretă e mai urât.
Stai cu băiatul de la piscină, o relaţie să o ştie toată lumea, aşa este frumos. Dacă vă înţelegeţi bine este super.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| BLeur a răspuns (pentru FucktheSystem):

Da, ok..ai dreptate, dar ar cam trebui să ai încredere maximă în acea persoana dacă eşti la distanţă de ea, nu?

| FucktheSystem a răspuns (pentru BLeur):

Da, așa ar trebui și eu personal o am. Oricum dacă iubești pe cineva automat ai și înceredere, dacă e să te înșele poate să o fac chiar dacă sunteți vecini, e așa de simplu.

| BLeur a răspuns (pentru FucktheSystem):

Da, dai sfaturi bunehee hee. Îmi dai şi mie id-ul tău?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru xxdeeaxz):

Multumesc pentru raspuns :*! Imi poti lasa id tau, pentru alte sfaturihee hee:*?