| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Sunt intro relatie de 6 luni, ieri am implinit, eu de fiecare data ii plateam consumatiile, cadouri, excursii etc. de cat timp suntem impreuna. Ea in prima luna de relatie se baga sa isi plateasca partea si nu o lasam, ii cumparam mereu care un cadou, si ii plateam eu. A fost cazuri in care ea ii platea altor persoane, repede, si pe mine ma lasa la urma si ma intreba sex " ce bei? " si imi luam eu singur si tot eu dadeam.In ultimele 2 zile, ieri, fiind ca am implinit 6 luni, nu mi-a dat absolut nimic, nici macar o ciocolata, azi a fost la cumparaturi, nu m-a invitat si pe mine desi o putea face.Eu cand mergeam la cumparaturi mereu o luam si pe ea si ii luam cate ceva mai fin.Cum sa fac?sad Cum sa vorbesc cu ea?

11 răspunsuri:
| Bl0nduRize a răspuns:

Comunicarea lipseste... Intr-o relatie comunicarea face cel mai mult bine casa nu vorbesc ca si sexul este foarte important intr-o relatie... dar ca sa afli care e problema ai nevoie de foarte multa comunicare.

| Tech212 a răspuns:

Cumpara-i ceva, du-te la ea si fa-i o surpriza.Vezi reactia si actioneaza dupa caz.Intr-o relatie trebuie sa existe comunicare care sa nu fie limitata la : " Ce bei!? Ce manaci!?" sau "Iti place ce ti-am luat? ".Asa ca nu mai sta in casa ca nu rezolvi nimic.Incearca sa descoperi ce nevoi are intr-o relatie si ce o nemultumeste la tine.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Pai e clar ca tipa face parte din clanul badaranilor care li s-a urcat totul la cap.
Ar fi mai bine sa o tratezi si tu la fel sa vezi ce reactie va avea.

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Bl0nduRize):

Comunicarea este circa 450 sms/ zi + minuye + cate 3 ore minim impreuna... sexul iarasi este

| Cristiann25 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa incepi sa o tratezi cu indiferenta. Daca te iubeste cu adevarat o s-o intereseze, daca nu o sa se poarte in continuare la fel. Dupa cum spuneai ca ii oferi diverse lucruri, mda.Ei ii convine ca primeste cadouri, o scoti in oras si ii platesti(pana la urma nu asta e problema ca eu niciodata n-am lasat o fata sa plateasca si presupun ca nici tie nu iti e de bani cat ca nu-ti arata ca te iubeste). Daca chiar simti ca nu e persoana potrivita mai bine te desparti de ea ca nu are rost sa suferi.Adevarul e ca in ziua de azi sunt multe fete usoare ca sa nu le zic altfel dar sunt si fete care stiu sa iubeasca, sa respecte etc.Ai grija ce faci, succes!

| Bl0nduRize a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Exagerezi si o sti si tu dar nu recunosti cred ca o sa sufoci in orice relatie e nevoie sa aiba fiecare dintre noi intimitatea nostra.

| Bote_Paul_1988 a răspuns:

TU ai inceput bine dar ai continuat gresit, la fete nu le place ca baiatul sa fie calcat in 'picioare de ele' nu o mai pupa in fund cum se zice, cere-i ajutoru cateodata, nu iti fie frica, daca e sa plece tot pleaca fii mai rau putin tachineazo tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu poate ca se simte sufocata si are nevoie de spatiu. Nu inteleg cu ce te-a suparat ca a iesit singura la cumparaturi.
Acum ca te deranjeaza faptul ca nu iti ia nimic, poti rezolva problema prin comunicare, neaparat fata in fata petru ai vedea reactiile.
Data viitoare cand mergeti la cumparaturi nu ii mai cumpara nimic. In fond ea ar trebui sa stea alaturi de tine pentru tine nu pentru lucrurile pe care i le cumperi.
Data viitoare cand iesiti impreuna specifica clar ca de data asta platesti tu iar data viitoare va plati ea.
Metoda cea mai buna insa de a vedea daca te iubeste sau sta langa tine pentru ceea ce ii oferi este simpla. Invito la o plimbare si spune-i ca nu prea mai stai bine cu banii, si ca vor exista schimbari in relatia voastra, mai putine cheltuieli inutile, mai putine iesiri la cluburi, mai putine cadouri, etc. Daca te iubeste, te va iubi si daca iesiti la plimbare cu o punga de floricele de la ceaun, si o sticla de apa de la robinet. In o luna maxim vei sti ce vrea de la tine.
Spor.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Hmmm,probabil ca e plictisita de tine ..cum pnm sa dai atatea msj si sa vb la telefon.De curiozitate, ea cate msj iti da inapoi?