| anonim_4396 a întrebat:

Vb cu un baiat cam de vreun an. Eu am fost plecata o luna din tara cam pe la inceputul relatiei. Intre timp ne-am mai certat, impacat... De curand am observat ca nu mai este prieten cu sora mea pe face. Desi inainte nu se stiau deloc. Ma gandesc ca e posibil sa fi avut ceva atunci cat am fost eu plecata? Nu vreau sa imi fac nici filme de aceea intreb aici pentru ca nu sunt sigura cum cineva ar putea sa mai continue sa vb asa cu cineva. Adica ei nu se stiau inainte si nici el la mine acasa nu a venit sau sa avem iesiri impreuna. Like-uri dadeau, dar ma gandesc ca e normal. Sora mea zice ca iubitul ei e f gelos si de aceea l-a sters, pe el inca nu l-am intrebat. E posibil sa mai vb cu mine daca ar fi facut ceva cu sora-mea? Era mai simplu un block dar nu vreau sa fiu nici atat de sceptica...

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Până la urmă cu ce te afectează faptul că prietenul tău nu mai are pe sora ta la prieteni pe Facebook?

| Gabriellaas a răspuns (pentru Andreeush):

Mi se pare dubios... Adica pana acum au fost si dintr-odata vad ca nu mai sunt.

| Gabriellaas a răspuns (pentru Andreeush):

Nu ma afecteaza. M-ar afecta daca a fost ceva intre ei...

| gheorghe699 a răspuns:

Este foarte ciudat! nu vreau sa ma crezi bolnav de" scenarita "dar eu cred...tu nu crede, cerceteaza, sigur exista ceva, ar fi coincidenta prea mare ..si eu nu cred explicatia ei.

| Gabriellaas a răspuns (pentru gheorghe699):

Si mie mi se pare dubios... Ea mi-a raspuns sec si pe el daca l-as intreba nu ar recunoaste. Nici nu stiu cum as putea afla... Cu prietenii din cercul lui, doar cat ma salut cu cativa. Totusi nu mi se pare numai mie dubioslaughing) Mersi!

| Violleta2022 a răspuns:

Despici prea mult firul in patru, neavand un motiv intemeiat.
Sora ta ti-a spus clar de ce l-a eliminat si tind sa cred ca a fost o decizie inteleapta si normala.
Incearca sa fii mai cerebrala si sa nu mai fii geloasa, macar pe sora ta, ca nu-i normal!

| Gabriellaas a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc! Stiu ca nu este normal sa fiu geloasa dar prietenul ei stia pe cine am eu prieten...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriellaas):

Eu vorbean de gelozia ta, pentru sora ta, asta nu-i normala!
Daca pana si pe propria-ti sora esti geloasa si supicioasa, atunci ai o mare problema.

| Gabriellaas a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate sad.

| Emma30555 a răspuns:

Dar tu nu o cunoști pe sora ta? Ți ar ascunde sau ți ar face asa ceva? Având in vedere ca și ea are prieten și oricum e sora ta nu cred ca din tot bărbații din lume ea s ar da la un iubit de al tău, cred ca te gândești prea departe

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Ba da, o stiu. In urma cu cativa ani pe vremea lui yahoo messenger imi scria un baiat, nu era nimic uau, fiind si copila nu am luat-o asa in serios. Dupa un timp am vazut o converstie dintre el si sora-mea, spunandu-i ca ei ii place mai demult de el, desi sora mea stia ca imi scrie. Nu am luat-o deloc in serios pentru ca eram copila si nu m-afectat neavand nici-o treaba cu baiatul acela, dar el oricum nu mi-a mai scris si nici cu sora mea nu a fost. Dar acum mi-a revenit episodul ala in minte. Ma gandesc si eu ca is destui barbati si femei. Pe el deja l-am intrebat si a zis ca nu stie de ce. Ma gandesc ca nici el nu m-ar mai fi cautat sau cel putin asa ar fi normal. Nu ai cum normal si logic sa mai fii cu cineva daca s-ar fi intamplat ceva...