| 10kty93beautiful a întrebat:

vin si eu cu o intrebare. Am o relatie de un an si aproape jumate cu un baiat si de curand,el mai are un frate mai mic care a vorbit cu o fata mai mare ca el,femeie de fapt. Bun. Fratele lui si cu aia s-au despartit si aia mi-a scris mie ca gen iubitul meu ma vorbeste de rau si ca are pe alta si ca sa il urmaresc. Eu niciodata nu m-am indoit de el,dar asta m-a dat peste cap complet. I-am spus ca am auzit de undv ca el ma inselea si s-a jurat pe maicasa ca el nu m-a inselat,nici macar nu a vorbit cu altcineva in afara de mine,si a zis ca dac vreau jura si pe biblie si ca pot sa il urmaresc,bineinteles el niciodata nu mi-a dat semne cum sa ar avea pe alta,adica mereu i-am umblat pe telefon si chiar si pe neasteptate,doar ca imi da de gandit ca el uneori in week-enduri nu vine,adica a cam rarit-o, spune ca e obosit, ca el lucreaza de la 7 pana seara la 6..si ca nu mai poate ca vrea sa se odihneasca,eu nu mai stiu ce sa mai cred, m-am si certat cu el pentru asta si mi-a zis ca am innebunit la cap, voi ce parere aveti? Eu una sunt derutata total.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi imaginez cat de mult il iubesti daca crezi orice rahat mananca lumea. Mai bine lasa baiatul in pace. Poate asa gaseste una care tine la el si nu la ce zic altii. Merita ceva mai bun ca tine.
PS > Oamenii normali mai obosesc, il cred si eu ca dupa 11 ore de munca nu mai are chef poate nici de mancare. Dar nu, el se duce la vagaboante, clar.

| sofisis a răspuns:

Sa nu crezi niciodata oamenii care se jura pe cruci, biblii, copii etc.
Daca te ducea capul, faceai cum ti-a zis aia: il urmareai! Asa, te-ai certat cu el si ce ai rezolvat? Daca te inseala, chiar crezi ca ti-ar fi recunoascut asaaaa...pentru ca ai auzit tu un zvon de la o baba in piata?

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu poti sa iei de bune afirmatiile pe care le-a facut fosta iubita a fratelui tau. N a fost bine intentionata evident. I a fost ciuda ca voi aveti o relatie solida pe cand a ei s-a destramat. Ai incredere in iubitul tau si nu o da in paranoia fara motiv. Poate chiar munceste mult si are nevoie se odihna, gandeste te si la asta inainte sa i faci scene si sa i reprosezi lucruri absurde. Daca el nu s-a schimbat deloc fata de tine si nu ti a dat pana acum motive sa te indoiesti de ce o faci acum? Nu lua in seama vorbele rautacioase ale oricui tu il cunosti cel mai bine pe prietenul tau si trebuie sa i acorzi incredere. Nu vrei sa ti distrugi relatia nu?

| sofisis a răspuns:

Oricum, tare imatura esti. Ori ignori zvonurile de genul asta total si nu te mai gandesti niciodata. Ori te apuci sa cauti. De cele mai multe ori, gasesti. Si abia dupa ce ai gasit il confrunti pe el. Nu te apuci sa te certi cu el asa...aiurea.

| SG1995 a răspuns:

Frate-so e fustrat, iar tu proasta. Poate ala vrea sa ti-o puna tie si incearca sa te desparta de frate-so.

| Emilian65 a răspuns:

Ar fi cazul sa-l crezi ce spune. Altfel nu ar ajunge sa se jure pe Biblie.

| MissMoon a răspuns:

Sa nu crezi niciodată ceea ce spune lumea decât ceea ce vezi cu ochii tai! Comunicarea e cea mai importantă discuta totul cu el și nu va ascundeți nimic!

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Baga la cap : "acum 5 ore | sofisis a răspuns:
Sa nu crezi niciodata oamenii care se jura pe cruci, biblii, copii etc.
Daca te ducea capul, faceai cum ti-a zis aia: il urmareai! Asa, te-ai certat cu el si ce ai rezolvat? Daca te inseala, chiar crezi ca ti-ar fi recunoascut asaaaa...pentru ca ai auzit tu un zvon de la o baba in piata?"

| SG1995 a răspuns (pentru Emilian65):

Si daca e ateu? laughing

| Freya1 a răspuns:

Daca tie nu ti-a dat semne ca te insala de ce te-ai lua dupa gura lumi si mai ales dupa cineva cu care nu ai tangente si care nu are de ce sa iti vrea binele.
Orcum incearca sa fi mai atenta la el fara sa il pistonezi si iti vei da seama singura da nu fi paranoica

| mentholinks a răspuns:

Totul e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow.Te-a suportat un an jumatate.Merita un premiu, sincer.Imi si inchipui cate a avut de indurat.
Revenind la "problema"ta, daca n-ai incredere in iubitul tau nu poti spune ca il iubesti.