| TheRiff a întrebat:

Voi v-ati intrebat vreodata de ce atunci cand ne despartim de persoana iubita... nu mai vorbim cu ea chiar daca inca o iubim si ne dorim sa'i auzim vocea? De ce nu ne mai intalnim pur si simplu ca niste prieteni? De ce atunci cand ne intalnim intimplator, punem ochii in pamant? De ce atunci cand ne este dor mult nu o sunam? De ce o ignoram? De ce vrem sa uitam de aceasta persoana? Doar candva am iubit-o?

care stie raspunsul la aceste intrebari v-as ruga sa mi'l dati si mie. Dau funda!
Ms anticipat...

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
In principal,din orgoliu se fac toate lucrurile astea.
Poate si din cauza ca persoana respectiva ti-a gresit foarte mult si simti ca nu trebuie sa mai ramai langa ea.
Se intampla sa credem,ca atunci cand nu mai pastram legatura cu o anumita persoana o uitam. si chiar asa este!
Punem ochii in pamant pentru ca tot ce ne dorim sa facem e sa o strangem in brate,sa o sarutam! Dar orgoliul nu ne lasa! Asa ca ne ferim privirea,nu vrem sa aratam durerea ei.
Nu ne mai intalnim ca si prieteni pentru ca nu poti fii prieten cu cineva pentru care inca aai sentimente. Te chinui si mai mult!
Vrem sa uitam, sa ne detasam mai mult din cauza orgoliul.
Daca el nu ar exista, multa lume ar fi fericita!
Mai e si gandul acele ''daca o sun, o sa ma considere slab si apoi o sa profite''!
Sper ca am reusit sa iti raspund, oarecum la intrebari.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din orgoliu facem toate astea

| hhhapciuuu a răspuns:

Din mai multe motive : 1 mandria, 2 durerea de al(o) mai vedea 3 rusinea... dupa ce se despart, nimic intre ei nu v-a mai fi la fel, decat daca isi sterg memoriile happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

La toate intrebarile iti raspund doar un cuvant: ORGOLIUL. O ignoram fiindca asteptam sa ne caute ea, vrem sa uitam ca sa aratam cat de puternici suntem fara sa ne dam seama ca la cea mai mica atingere am arata ca suntem mai fragili ca un bibelou...

| Z6 a răspuns:

Pur si simplu cand te desparti de cineva pe care ai iubit, simti ca iti cade cerul in cap! Si suferi. destul de mult, pe moment nu vrei sa mai auzi de acea persoana. pentru ca iti faci rau singur/a!
Unii o pot face si din orgoliu. o fac pe indiferentii sa demonstreze ca pot trai si fara acel cineva, ca le este tot una!
Timpul vindeca tot.

| FataSensibila a răspuns:

Trec prin asta chiar acum.Nu pot sa il consider pe fostul un amic si sa vb in continuare cu el atata timp cat inca il mai iubesc.M-ar durea si mai tare decat doare acum

| eevvaa a răspuns:

Din simplu fapt ca dupa despartire cel mai bine este sa nu te vezi cu persoana in cauza pentru ca doare faptul sa stii ca nu mai este asa, nevazindo si neauzindo vom trece mai usor peste toate.

| DNSK a răspuns:

Nu stiu de ce..chiar nu stiu.m-ai omorat cu intrebarea asta jur.

| Mrrrrr a răspuns:

Orgoliul face tot...Orgoliul asta de **** ne distruge viata! Noi asteptam sa se intoarca el/ea la noi.

| Azµre a răspuns (pentru mona):

Corect! Îmi place cum gândești!

| answers98 a răspuns:

Orgoliu, suntem prea prosti sa putem realiza cand este ceva cu adevarat important...