| Klauu2014 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati in legatura cu:
Deci. sunt prietena cu un baiat de 9 ani ( de la gradinita din grupa mare, acum suntem clasa a 7-a ) si. cred ca. m-am indragostit de el. nu stiu cum sa fac sa aflu daca si lui ii place de mine. nu pot sta un minut fara sa ma gandesc ce face, cum se simte. nu vreau raspunsuri gen,, Pai daca vrei sa afli daca te iubeste, intreaba-l " pentru ca nu vreau sa stric relatia de prietenie. daca l-as intreba sigur nu ar mai vorbi cu mine asa de des. va rog sa ma ajutati. DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| google85 a răspuns:

Pai ia vezi si tine-ne la curent.
on toppic: ar fi de preferat sa-i dai de inteles si apoi sa vezi daca il atrage si pe el ideea si poate poate face primul pas, chiar ar fi pacat sa se strice prietenia din asta, dar in mod sigur daca s-ar intampla si tu ai fi destul de dezamagita, deci pierderi oricum vor fi daca nu iti impartaseste sentimentele. ideal ar fi sa ramai totusi cu prietenia cat de cat in picioare

7 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

Intreaba-l in gluma " Cum ar fi daca am fi un cuplu?" Si vezi ce spunelaughing Daca nu vrei sa fi sincera cu el si sa ii spui ce simti, alta cale nu gasesc.

| eu1234512345 a răspuns:

Am fost si eu intr-o situati de genu cu un prieten pe care il cunosteam tot de la gradinita. Intr-un final am aflat ca ma place si am fost impreuna vreo 2 luni... apoi ne-am despartit si nu mai suntem prieteni la fel de buni... Poti sa-i dai semne ca il placi si sa vezi cum reactioneaza. Te-as sfatui sa nu-i spui direct, daca te place intr-un final o sa-ti spuna el. Vorbeste cu prietenii lui. Bafta! happy

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, se poate speria, asa ca stai cuminte si nu-i spune nimic.

| Happyjump a răspuns:

Nu-i spune direct ca-l placi chiar ai putea sa strici prietenia,dar ai putea sa-i arati ca esti îndrăgostită de el si lasa-l sa facă el primul pas( ma refer prin vorbe cum ar fi sa-ti ceara o întâlnire),ar putea fi ceva intre voi cu siguranță tine la tine si te "Iubește" ca pe o sora nu in adevăratul sens al cuvântului, poti sa-l intrebi in gluma sau sa-i pui niste intrebari pentru un "chestionar" ii pui mai multe intrebari despre animale, filme, mancare si pune-i si niste intrebari despre iubire, sper ca te-am ajutat.

| Klauu2014 explică (pentru eu1234512345):

L'am intrebat. in gluma cum ar fi sa fim impreuna. dar nu mi-a raspuns. El tot imi spune ca vrea sa ne intalnim sa ma intrebe ceva, l'am intrebat ce vrea sa imi zica si vrea sa imi zica doar fata in fata si mi-a zis ca nu vrea sa stie nimeni... sa cred ca vrea sa ma intrebe daca vreau sa stau cu el? Chiar nu stiu ce sa cred...

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu pui o prietena comuna de a voastra sa il intrebe ca o idee de genul: auzi? tie nu iti place de X? Doar va stiti de o viata... De ce nu sunteti impreuna?

| eu1234512345 a răspuns (pentru Klauu2014):

S-ar putea sa-ti spuna ca te placewinking