| 6xoX9 a întrebat:

Vroiam sa va intreb. Un baiat care imi este foarte bun prieten tot sta pe langa mine in ultimul timp. Si vorbeste mai des cu mine, mai des ca de. obicei. Azi dupa ore m-a intrebat ceva gen: Da' de ce nu mai esti cu Andrei? (fostul) iar eu i-am zis ca pur si simplu nu mai mergea. Si m-a intrebat de cine imi place, a zis ca-i pot spune chiar daca e unul dintre prietenii lui, gen Mihai, Cristi (de care imi place putin) sau chiar el... Si nu stiu ce sa-i zic. Ajutor!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zizy23 a răspuns:

Pai daca iti este foarte bun prieten inseamna ca poate tine un secret, deci ii poti spune adevarul happy. Cine stie... poate el doreste sa fiti mai mult decat prieteni fiarte buni, dar daca stii ca nu va merge mult timp nu are rost, decat sa strici o prietenie happy

| VadTot a răspuns:

Acum sincer nu stiu cum ai putu pune o astfel de intrebare chiar daca poate nici nu ai macar 17 ani tousi cred ca ti schimbi prieteni iubitii de la saptamana la zaptamana nu i asa? Chiar nu ai nici un pic de jena in tine? esti atit de iluziii o ca suferi de tine mai fetito!
ps:sper sa primesc fundalaughing)

| LittleRed a răspuns:

Intreaba.l pe el de cine ii place. Vezi si tu ce zice. Si daca zice de altcineva intreaba.l de ce s.a purtat asa de diferit cu tine de un timp. Interogheaza.l putin si ii zici sa vorbiti sincer si deschis unul cu celalalt. Vezi poate ca afli cate ceva. Daca zice ca ii place de tine, spune.i ca sunteti prieteni, nimic mai mult si ii zici sa nu se supere, pentru ca e mai bine sa fiti amici decat iubiti. Spune.i ca oricum se va termima unul dintre voi va fi ranit. Si daca tot nu ai vrea sa nu se simta ciudat in preajma ta, convinge.l ca te porti ca si.cum nimic nu s.a intamplat. Sper sa te ajute! P.s.: daca te invita la o cafea, suc, orice fel de intalnire, accepta, dar arata.i ca nu vrei sa fiti mai mult decat amici.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i mai spune nimic.
El a aflat ceea ce vroia sa afle,adica nu mai esti cu acel Andrei.
Acum,daca te place,o sa devina si mai apropiat,lasa-l sa faca ce-o vrea.
Daca iti place si tie,accepta-l si incurajeaza-l,daca nu, opreste-l cu tact si sugereaza-i ca nu vrei sa stricati amicitia voastra!
De ce iti framanti creierii de pomana?
Nu tu ai provocat intreaga situatie, ci el.Sa se descurce!
Tu doar fii pregatita.
Bafta!

| 6xoX9 explică (pentru VadTot):

Pai, in primul' rand de unde ai concluzionat tu ca-mi schimb iubitii din saptamana in saptamana?! Am fost cu acel baiat aproape 6 luni si inainte cu 1 an am mai fost cu unul timp de 1 luna, si ce daca imi place de un alt baiat?! Si plus ca intrebarea era pusa doar pentru ca nu stiu daca prietenul meu ma place si daca da ce sa-i zic ca sa nu-l ranesc. P.S.: Spera in continuare sa primesti funda!winking

| IMC90 a răspuns:

Vrea sa te phute rolling on the floor

| VadTot a răspuns (pentru 6xoX9):

Nu am nevoie de fundita ta eu am fost doar foarte sincer cu tine si am incercat sa ti raspund asa cum cred eu Acum imi cer mii de scuze daca te am jignit mda totusi cred ca cel mai bine este sa ai grija Cum te joci cu sentimentele prietenului tau care probabil il vei ranii foarte mult.Stii ce ma enerveaza cel mai mult la voi fetele ca atunci cind nu va mai place /./. totusi continuati sa stati linga noi pina cind voi va gasiti vreun altul si atunci pe nepuse masa pur si simplu iesiti pe usa fara macar sa va mai uitati inapoi si sa.dar nu mai spun nimic. sunte ti atit de perverse.sti cu toate ca nu va mai place smd totusi continuati sa face ti pe iubitoarele dar de fapt sunte ti doar niste actrite de un prost gust! Sti iti spun inca odata sa ai grija de sentimentele lui si de tine sa nu te arzi"laughing)