| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de o parere sincera atat de la fete cat si de la baieti. M-am mutat intr-o noua clasa si aici am dat de o fata frumoasa si simt ca m-am indragostit de ea. Cred ca si ei ii place de mine pentru ca am observat mai multe semne. Nu de putine ori ne-am uitat amandoi unul la celalalt in ochi vreo 2 secunde si am privit-o fix in ochi si ea m-a privit in ochi pe mine...i-am vazut ochisorii aceia caprui care straluceau.

Răspuns Câştigător
| CorinaReg19 a răspuns:

Ba da. faza cu privitul in ochi inca mai este de actualitate. noi nu ne uitam la un baiat daca nu il placem! crede-ma! nu m as uita niciodata la un baiat daca nu as vrea intr adevar sa il vad sa il privesc! sa ii masor fiecare centimetru. si nu mi as invarti parul pe deget daca as vorbi cu un coleg care nu imi place.
tu pune mana si fii ingrijit da te cu parfum in continuare ai grija de felul in care arati, si apropie te mai tare de ea dar nu prea repede! pentru ca suspansul ne face sa ne creasca "dorinta" big grin mai vorbiti despre teme, cheam o cu tine in pauza afara, ia ti un corn, ofera te sa ii cumperi si ei unul, dar ai grija sa nu o faci sa te catalogheze drept " doar un prieten" prin actiunile tale, pentru ca e clar ca vrea de la tine mai mult decat un prieten big grin gaseste ocazia sa ii spui ca e draguta ca e frumoasa. ce iti vine in cap. suntem fete si ne place sa ni se faca complimente. si lasa facebookul. chiar mi a placut ca ai spus ca iti place ca e dragoste adevarata, ca nu sunt inimioare pe facebook rolling on the floor si apoi vine domnul sandulescu si iti propune sa vorbesti cu ea pe facebook. mai bine in realitate decat pe facebook.
tot ce spun este din experienta pentru ca am 19 ani

8 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

M-a intrebat la engleza azi ceva si statea aproape de mine, se uita si isi invartea parul pe deget. Eu de obicei nu ma dau cu mult parfum, dar azi am facut-o si am vazut ca-i place mirosul. Prietenele ei parca ma cunosc deja, desi acum 2 zile nici nu stiau de mine. Imi place ca e dragostea adevarata, nu pe Facebook cu inimioare si din astea. Voi ce parere aveti? Ma place sau nu? Funda+vot

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns:

Cel mai intelept ar fi sa vorbesti cu ea onlinebpe facebook, stii tu, mesaje fara sfarsit. apoi cand va vedeti la scoala aveti despre ce vorbi si veti petrece mai mult timp impreuna. Fundă? ✌

| schajuman1344 a răspuns:

As vrea si de la fete niste raspunsuri.

| Danysan a răspuns:

Amice faza cu uitatu in ochii ei nu prea mai e de actualitate.Am intalnit fete care faceau asta dar numai ca sa arate ca au un mare tupeu in ele.Im mertou odata m-am uitat la o fata si ea la mine fara sa clipim vreo 4 statii. Asta nu inseamna ca ma placea sau cine stie dar nu e o regula.Pe de alta parte eu fac asta cand vreau sa fac o fata sa lase privirea in jos.O privesc insistent in ochii si nu am gasit una care sa nu isi mute privirea, in afara de cea din metrou.E un fel si de joca gen"Hai sa te vad daca te tine sa ne privim, sa vedem care cedeaza primul.Sincer daca iti place mergi la ea si abordeaz-o. Poti continua pe chat si apoi daca e deschisa invit-o in oras.Nu ai nimic de pierdut. Daca vezi ca o sa continue faza e calr ca i-ai picat ei la inimioara dar nu te amagii ca cine stie ce are ea in capsor.Sa actionam inteligen si ca baietii.Mai usor cu indragosteala si sa investigam treritoriu sa vedem cine e si ce fel de caracter are, ca nu cumva sa fie vre-una care ii palce sa se joace si sa faca baietii din priviri.Cate nu sunt din astea in oras si doar pe unii ii tin sa le priveasca in ochi cu tupeu.

| Danysan a răspuns (pentru Danysan):

Metrou *

| Danysan a răspuns (pentru CorinaReg19):

Faza cu masuratu din priviri e cu dus si cu intors. Bine zis sa o lase mai usor pentru ca nu stie in ce fel in priveste acea fata.

| Danysan a răspuns (pentru Danysan):

Baietii au alta conceptie. Privesc fetele in ochi si chiar daca nu le plac asa de mult, pentru ca e foarte fain cand le vezi ca se rusineaza sau si mai grav ca se inrosesc la fata si nu mai indraznesc sa se uite la tine laughing

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Primul "semn" pe care o fata de obicei il foloseste cand se indragostete este invartirea parului pe deget happy
Si faza cu privutul in ochi denota ca te place happy
Safatul meu este sa o scoti la un suc, cafea, ceva si sa vorbiti deschis happy Este cel mai bine pentru amandoi happy

Bafta kiss