| cnaibig a întrebat:

Buna tuturor, am o poveste destul de complicata.Deci,am fost impreuna cu un baiat timp de 5 luni precizez eu am 14 el are 23, a fost totul ok doar ca ne-am despartit acum 2 luni,eu nu l-am prea iubit,doar am tinut asa la el si mai mult ne-am despartit din cauza diferentei de varsta.A trecut totul, am dat uitarii, dar acum am inceput sa vorbesc cu un baiat care de asemenea are 22 de ani si la inceput am vorbit ca prieteni credeam ca va fi o discutie amicala dar acum vorbim din ce in ce mai des de o gramada de ori pe zi si incepe sa imi placa,el nu stie asta si nici nu o va afla vreodata, precizez si el mi-a dat semne ca m-ar place. Daca cumva va afla ca imi place de el sa accept sa fim impreuna? desi imi e frica ca voi face ca si cu celalalt si ca o sa imi dau seama abia dupa cateva luni ca e problema cu diferenta varstei, dati-mi un sfat multumesc!

Răspuns Câştigător
| miruna854 a răspuns:

Heiii! Pai mai intai stii ce se spune "Dragostea nu are varsta " si nu cred ca vei face la fel cu el, cum ai facut cu celalalt deoarece situatiile sunt destul de diferite! In primul rand te.as sfatui sa mai astepti, adica sa il cunosti foarte bine si sa stii ce vrea de la tine, in asa fel incat sa nu afli ca el vrea doar sex! Eu cred ca tu iti doresti o relatie serioasa cu el! El are 22 de ani deci deja el cred ca a facut.o cu una...dar nah poate nu vrea asta de la tine si daca el iti da semne ca te place happy :* asta e bine! Eu zic sa nu mai pui asa mare problema pe diferenta de varsta, doar sa il cunosti ca sa stii ce vrea :X Bafta :*

9 răspunsuri:
| belysa a răspuns:

Mai dar tu esti cam micuta, diferenta de varsta nu e problema, dar tu doar 14 anisori sa ai astfel de relatisad.In fine daca tot vrei sa fi cu el acceptal, dar ai grija ca esti micuta, si fi cu bagare de seama, baieti mai mari nu par ceea ce se dau.Succes

| ollya a răspuns:

Eu nu stiu cei cu tn...cautati pe cineva de virsta ta (cu doi, trei ani mai mare). Baietii de 22 de ani se gindesc doar la sex. Prietena mea de 15 ani se intilnea 2 luni cu un baiet de 23 de ani, de la inceput era ft dragut, dar s-a terminat cu aceia ca i-a zis sau sa se culce cu dinsu sau se dispart....nustiu eu am 14 ani si prietenul meu17

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Aici chiar are varsta dragostea. Esti mult prea mica pentru ei. Baietii de varsta asta nu cauta relatii serioase sau sa astepte sa se maturizeze fata. Vorbeste cu cineva de varsta ta, sunt mult prea maturi pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexaaxc a răspuns:

Dragostea are varsta iar cei care nu isi dau seama de asta mai au de papat. Normal ca e o problema cu diferenta de varsta! Ce fel d ebaiat de 22 de ani e ala daca nu poate ave ao fata de varsta lui langa el? Scuza-ma daca jignesc dar asta e adevarul, gandeste in perspectiva, e practic abuz de minori, el poate intra in puscarie pentru asta. Toate in viata au timpul lor, n-are rost sa le grabesti, gaseste un baiat de varsta ta ca sa poti sa ai o relatie ce sa decurga normal fara sa te solicite prea mult sau sa faci compromisuri prea mari. Un barbat are nevoi nu doar de natura sexuala dar el deja e intrat in viata, tu ai cei mai frumosi si lipsiti de griji ani inainte, Relatiile cu diferente de varsta sunt ok cand amandoi au atins un prag al maturitatii. Stiu ca e o "moda" sa ai iubit mult mai mare dar poate ar trebui sa vrobesti cu mama ta, un adult in care ai incredere, ei stiu ce vorbesc ca doar au trecut prin viata. Asta e sfatul meu, precizez din nou ca nu am vrit sa jignesc pe mine. Succes in continuare!

| lizucalisuca a răspuns:

Peste 10 ani te vei uita in urma si vei regreta cumplit. Si eu am fost la 15 ani cu un baiat de 28. Acum imi dau seama ca a fost un pedofil scarbos care a profitat de inocenta mea desi pe vremea aia eu eram foarte sigura pe mine si ma consideram foarte matura. Acum nu iti dai sema dar peste un timp vei regreta. Stiu ca sunt mai prosti si mai neinteresanti baietii de varsta ta dar momentan incearca sa gasesti unul care macar sa fie minor, ca si tine. Bafta!

| ErrorFound a răspuns:

Ar trebui sa-l lasi. straight face Nu stii ce au in cap astia mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru iuli112):

Not sure if sarcasm is one of you languages or you are a troll...