| shine0 a întrebat:

Am o problema si as vrea sa ma ajutati. Am aproape 14 ani si imi place de cineva, un baiat de 14 ani.Problema e ca el e clasa a opta iar eu a sasea, in rest diferenta de varsta nu e mare.Parintii mei sunt mai stricti si nu ma lasa sa am o relatie. Ce as putea sa fac? Eu il plac, el ma place, dar cred ca s-a saturat sa astepte si are deja o iubita.Asta ma deranjeaza putin, nu am zis nimic, am stat in intuneric si am suferit. Dau funtita. Multumesc pentru ajutor :*

7 răspunsuri:
| shine0 explică:

Bine nu chiar 14 ani, 13 si cateva luni tongue

| LoveeU4Ever a răspuns:

Pai....de ce nu le spui parintilor ca il placi cu adevarat? cred ca ei o sa te inteleaga. si o sa te ajute.si atunci si baiatul o sa se reintoarca la tine daca chiar de placetongue

| Pandarzv a răspuns:

Buna
1 terminate cu faza cu intunericul ca o sa ajute pe nimeni daca stai 5 min in baie cu lama langa manawinking
2 Crezi ca trebuie sa le spui parintilor ce faci la fiecare minut din viata?
Ei pot afla mai tarziu de relatia ta / a voastra.
Cand o sa gasesti momentul potrivit atunci o sa le zici.
Si daca si el te place ce mai astepti?
Stai sa vezi pana cand o sa'i placa de alta fata si o fi trista si o sa zici ca el te'a ranit?
Deci bagate pe el tongue
Succes!

| shine0 explică (pentru Pandarzv):

Pai acesta e cel mai dureros lucru: faptul ca il vad aproape zilnic la scoala. Stiu deja ca are o relatie cu alta fata. Toti din grupul lui au prietene, el e aproape cel mai mare si se simtrea prost si penibil ca nu avea prietena. Cel mai dureros pentru el e ca mi-a zis ca a incercat sa cucereasca vreo 3 sau 4 fete si nu a reusit, doar eu nu l-am respins dar imi e asa putin frica de parinti se vor supara rau de tot daca o sa afle de relatia asta care nu e, momentan sad

| Pandarzv a răspuns (pentru shine0):

Pana vor afla va mai dura.
O sa le spui la momentul potrivit.
Pana atunci poti vedea daca relatia e ok, daca merge bine etc.
I'e timp sa le zici stai linistita.
Eu am fost cu o fata si dupa 2 luni dupa ce am fost cu ea le'am zis la parinti.
Ai incredere in tine si in ceea ce faci si crezi si o sa fie totul bine happy

| acomputers a răspuns:

Eu chiar nu inteleg...
tu ai 14 ani si esti clasa a 6-a
el are14 ani si este clasa a 8-a
ai ramas cumva repetenta?
Posibil din acest moment sa nu te placa... te-ai gandit la asta?

| Carolina26 a răspuns:

Nu cred ca te place suficient daca s-a saturat sa te astepte si are deja o iubita... te-ai gandit la asta?! Lasa-l in pace, inseamna ca nu e hotarat si chiar daca ati devenii prieteni sigur s-ar satura de tine rapid si ti-ar da papuci...gandeste-te daca merita sa iti complici viata? e totusi in clasa a 8 a si tu in a 6 a, mai ai timp