| Bibiuca a întrebat:

Buna tuturor. Am si ei o nelamurire de cateva zile. Am 16 ani, sunt virgina, am avut ciclu menstrual pe 18 si a durat fix o saptamana dar nu a fost abundent. Ideea e ca de cateva zile am greturi seara in special si un gust metalic in gura+ dureri de cap si uneori simt anumite deranjari in burta. Desi sunt virgina imi e frica de o sarcina deoarece am avut niste momente mai intime ca sa zic asa cu prietenul meu si aici ma refer doar la atungeri cu mana si mereu il puneam sa se spele pe maini inainte sa ma atinga in zonele intime.. Ce ar putea fi? Vreau un raspuns cat mai repede

6 răspunsuri:
| 22andreea22 a răspuns:

Nu e nici o sarcina, probabil ai mancat ceva ce nu ti-a priit sau doar gandul ca ai putea fi insarcinata te face sa te simti astfel. uneori creierul nostru functioneaza asa, de exemplu imi imaginez ca ma doare o masea, stiu cat e de rau si la un moment dat chiar am impresia ca ma doare sau ca incepe sa ma doara. asa si cu asta, stai linistita, nu te mai stresa ca nu ai motiv. :*

| Cristiann25 a răspuns:

Daca nu a existat contact sexual unde el sa fii terminat in tine(suna cam naspa dar na sa intelegi) nu ai nimic stai linistita.

| lauraroxi a răspuns:

Probabil este ceva de la mancare, nu poti fi insarcinata, nu te ingrijora!

Răspuns utilizator avertizat
| baNutzZu a răspuns:

Probabil ai mancat ceva cu pofta si ti sa aplecat, sau cum spune si andreea gandul ca ai putea ramane insarcinata poate sa duca la astfel de manifestatii!

| Bibiuca explică (pentru 22andreea22):

Problema e ca de doua zile am si o scurgere maronie. Ma tot gandessc ce ar putea fi?