| Andreeaioana20 a întrebat:

Buna tuturor! Am si eu o intrebare care nu imi da pace si sper sa ma ajutati.
Pe data de 24 iulie, in ultima zi de menstruatie, am avut un moment mai intens cu prietenul meu. Eu eram dezbracata, el nu. L-am stimulat prin haine si am observat ca inclusiv pantalonii de pe el (mai subtiri, pentru ca erau de pijama), erau umeziti. El spune ca nu si-a dat drumul si ca ar fi lichidul preejaculator. Totusi, la nici 5 min, am mers sa fac un dus, insa nu am realizat ca nu ma spalasem pe maini si am pus mana in zona mea genitala cand am inceput eu sa ma spal. Exista sanse de sarcina?
Nu am avut niciun contact sexual, iar stimularea pe care i-am facut-o a fost pe deasupra hainelor, nu direct pe piele.
Eu imi simteam mana uscata, insa mi-e teama de o eventuala sarcina. Am ciclul neregulat, iar maine, conform unei aplicatii de monitorizare, ar trebui sa imi inceapa menstruatia. Nu am niciun simptom, iar acest lucru ma sperie. Sunt foarte agitata. Va rog, fara comentarii rautacioase, pentru ca nu ma ajuta.

Va multumesc pentru timpul si eventualele raspunsuri acordate!

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poți sa ramai gravida dacă nu ai avut nimic pe mana când ai făcut dus.

| Andreeaioana20 explică (pentru Emilian65):

Chiar daca am folosit aceeasi mana si eu totusi o simteam intr-un fel uscata? Acest aspect ma sperie mai mult. Pana sa fac dus si sa folosesc aceeasi mana, totusi a intrat in contact cu apa, dar mi e teama ca nu a fost suficient chiar si ipotetic, daca as fi avut ceva pe mana de la momentul respectiv si sa nu fi fost sesizabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este imposibil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fara penetrare nu ai cum sa ramai insarcinata.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu va mai jucati cu organele sexuale, cand nu aveti habar ce se intampla cu ele.
Asteptati sa mai cresteti, ca lipsa educatiei si indolenta va pot aduce numai necazuri!

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

Si totusi, exista riscul de sarcina în situatia expusa de mine?

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Ca sa stiu cum sa-ti explic, ca sa intelegi...

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioana20):

Wow... ai 21 de ani dar nu ai inca habar cum se fac copii si cum poate o femeie sa ramana gravida?
Esti sigura ca nu ai 12 ani?

| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai avea 21 de ani!
Asemenea comportamnet este specific copilasilor de 13-14 anisori, care se joaca cu organele sexuale, masturbadu-se reciproc, prin haine, peste haine, cu degetele in gura, sau prin alte parti.
O femeie la 21 de ani stie sigur cum se fac copii, stie cum se ramane gravida si evident pe unde ies copii, ceea ce tu nu ai descoperit inca. Copilasii ca tine sunt cu sutele pe aici, care pun exact aceleasi intrebari.

O sarcina se poate produce numai prin SEX cu penetrare vaginala si NUMAI daca femeia este in perioada fertila!

Nu se pot produce sarcini cu: mainile sau degetele murdare de sperma uscata, cu prosopul, prin haine, cu perdeaua, cu camasa sau chilotii iubitului, cu apa din baie, wc sau de pe capacul toaletei.
Nu se poate ramane gravida prin sex oral si nici prin cel anal.