| Supalaplic2 a întrebat:

Buna tuturor!

Ma aflu intr-o relatie de aproape 6 ani de zile, fiind impreuna de la varsta de 17 ani.
Recent in cadrul muncii am inceput sa vorbesc cu o persoana si usor usor a inceput sa ma bucure si am inceput sa zambesc atunci cand vorbim (este din alt judet si vorbim pe Teams).
Problema este ca in acesti 6 ani nu concepeam sa imi placa vreodata de altcineva decat de partenerul meu, insa acum situatia s-a schimbat un pic.
Mentionez faptul ca inca imi iubesc partenerul de cuplu, insa nu stiu de ce am inceput sa am sentimente de atractie si sa ma bucur atunci cand vorbesc cu aceasta persoana.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns si niste sfaturi.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E totuși ceva ce lipsește, iar colegul fix aia oferă.

| Supalaplic2 explică (pentru mihai69):

Nu stiu ce anume ar putea fi. Este posibil sa fie atentia pe care o primeam la inceput cand totul era nou si acei "fluturasi".

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pt ca te lasi dus/dusa de val.
Cand esti intr-o relatie stabila (mai ales casatorie), te opresti din flirt, pentru ca duce la ruptura.
I-ai spus acestei persoane ca esti intr-o relatie?
Iti spun eu ca daca aveai verigheta pe deget, nu-si mai facea acea "persoana" nici o iluzie in legatura cu tine.
Inteleg ca acum ai 23 de ani. Ai toata viata inainte, ai timp chiar si sa gresesti.
Tu hotarasti!