| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor! Sper ca persoanele care au trecut prin asa ceva sa ma poată ajuta cu un mic sfat.

Sunt cu prietenul meu de aproape 4 ani, relatia noastra este si a fost una perfecta. Nimic de reproșat niciodata. Am mai avut momente dificile dar bineinteles le-am depășit. Ideea este ca de ceva timp ne-am cam împotmolitsad. Am avut niste momente dificile acum o luna am zis ca ne despartim dar am decis amandoi ca trebuie sa luptam in continuare sa depășim momentul. In continuare noi inca trecem printr-o perioada mai dificila, eu sunt foarte încărcată emoțional, am foarte multe pe suflet si el la fel. Dar vrem sa luptam sa trecem peste. Suntem parca blocați intr-o rutina, scoala ne stresează si mai mult, nu prea iesim, nu prea petrecem timp impreuna ..am comunicat foarte mult despre asta cu el, am incercat sa il intreb daca mai simte la fel ca inainte, daca vrea sa ne despartim. A zis ca într-adevăr se simte rutina dintre noi, se simte plictiseala. Vrem sa luptam sa reinviem relatia... Întrebarea este: voi, cuplurile de lunga durata, ati întâmpinat asa probleme? Cum le-ati depășit? Pe mine ma epuizează mental aceasta situatie si vreau sa se termine cat mai repede. Va multumesc!

5 răspunsuri:
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Asa este, la un moment dat apare rutina, dar nu lasati prea mult timpul sa treaca cu aceasta rutina, pentru ca lucrurile se vor agrava pe parcurs.Amandoi trebuie sa gasiti o modalitate sa scapati de ea, daca te intereseaza am niste sugestii pentru tine.De exemplu,sa plecati undeva intr-o excursie doar voi doi,la mare sau la munte,surprinde-ti iubitul,cu o lenjerie sexy,sau cu o cina romantica,incercati sa faceti lucruri pe care nu le-ati mai facut pana acum, veniti tot timpul cu cate ceva nou in relatia voastra, diversificati-va si viata sexuala de asemenea, surprinde-ti iubitul cu alte gesturi tandre fata de cum il obisnuiai pana acum(eu asa am facut, si suntem de 8 ani impreuna si casatoriti happy ). Bafta!

| MValentin a răspuns:

Aveti grija sa nu fie vorba de un triunghi amoros. Stiu poate părea imposibil, dar ia in considerare asta

| Helpmeout123345678 a răspuns (pentru MValentin):

M am gandit la asta.dar el nu vrea sa ne despartim, vrea sa luptam sa trecem peste impreuna, sa ne îndeplinim telurile impreuna. daca era vorba de altcineva nu cred ca ar mai fi vrut asta

| ImAVillain a răspuns:

Eu fără tine sunt ok ok ok. Tu fără mine nici 2 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu mergeți la o terapie de cuplu? Nu glumesc. pe unii chiar ajuta, nu e rea ideea. Sau măcar cauta pe yt poate găsești online