| biancabia09 a întrebat:

Unui baiat ii place de mine si vrea sa fie cu mine impreuna, mie nu imi place de el si nu stiu cum sa ii spun sa nu il supar..Treaba este ca el vrea sa fie impreuna cu mine doar pentru ‘relatii sexuale’ sa le zic asa,deoarece el a spus ca ii place cum arat,fizic, daca trimit o poza intreaga cu mine ochii ii pica fix pe fundul meu in loc de față ceea ce mi se pare anormal. M-a si intrebat daca vreau sa fac asa, nu mai zic ce cu el, bineinteles ca am zis ca nu vreau.Si de atunci ameninta ca o sa ajunga la ‘suicide’, doar ca sa imi para mie rau de el si ca sa ma ** cu el.Si pe ploaie a zis sa ies cu el in oras, nu stiu de ce ar fi vrut pe ploaie..Adevarul este ca e si diferenta de varsta enorma intre mine si el, eu am 15 iar el 18 ani, si este constient de asta.Deci eu fiind minora nu ar trebui sa ma oblige sa fac asta si doamne fereste sa pic de vina ca eu l-am ‘condus’ spre moarte. El a crezut ca vreau sa fiu cu el impreuna si zicea ‘sa nu spui ca eu sunt primul?" Si era socat..socat ca eu nu am avut niciodata un prieten sau mai bine zis sunt virgina, cred si sigur asta i-a trecut prin cap. I-am repetat de nspe mii de ori ca eu nu vreau sa am un iubit pana la 18 ani deoarece cred ca imi pierd timpul meu pretios laughing Deci ajutati-ma cum sa ii scot chestia asta din minte? Pentru ca doamne fereste daca se intampla ceva. Mi-a spus ca vrea sa moara cel putin de 8 ori si ca o sa imi para rau straight face

Răspuns Apreciat de Editori
| AliGab a răspuns:

Tipul doar profita de credibilitatea ta si incearca sa te manipuleze. Eu te sfatuiesc sa le spui parintilor tai povestea asa cum ne-ai scris-o noua, iar lui ii spui ca daca nu inceteaza sa te bage in seama va avea de-a face cu politia pentru incercarea de manipulare a ta. Pe scurt,
1) nu asculta cand spune ca se sinucide ca asta este doar o forma de manipulare ca sa faci ce vrea el,
2) spune parintilor ce se intampla pentru ca tipii ca el sunt periculosi pentru copile ca tine si nu au decat interese meschine
3) daca nu inceteaza, vorbeste cu parintii sa il dea pe mana politiei
4) fii linistita ca tipul nu se va sinucide daca iei atitudine. In cel mai bun/rau caz doar se va potoli si te va lasa in pace.

7 răspunsuri:
| gabriela2201 a răspuns:

Vrajeala,tu chiar crezi ca se omoara? joaca teatru sa ii pici in plasa.mie mi se pare devreme la 15 ani sa faci sex, hai 17, dar nu 15.nu stiu, e corpul tau, viata ta, tu decizi.dar e prea devreme. dupa ce incepi sa faci sex devine o nevoie, ca mersul la buda..nu te mai poti controla.

| biancabia09 explică (pentru gabriela2201):

Nici nu o sa vreau sa fac asta cu cineva pana la 18 ani. Aberatiile secolului.da las ca i-am zis, pana nu aud de el ca o murit nu il cred rolling on the floor

| Evolution a răspuns:

Diferenta de varsta este la limita normalului sa zic asa. Eu de exemplu nu as putea sa fiu cu o fata mai mica ca mine cu 4 ani. Daca a-ti fi impreuna, teoretic nu ar fi nici-o problema in afara ca tu esti minora si el e major. Si legat de sex, din punct de vedere biologic ar trebui sa astepti pana la varsta de 16 ani aproximativ ca sa se dezvolte toate substantele in tine, legal trebuie sa astepti pana la varsta de 18 ani. Practic o faci cand vrei, dar nici sa o faci la 30-40 de ani, pierzi toata placerea adolescentei.
Asa revenind, faza cu sinuciderea si altele... indiferent ca o face sau nu, tu nu ai absolut nici-o vina. Si nu inteleg cum sa iti raspund la intrebarea ca tu nu vrei sa il superi dar stii ca vrea doar sex de la tine... adica ii spui pur si simplu ca tu nu simti absolut nimic pentru el si nici nu te atrage fizic si aia e laughing indiferent ca se supara sau nu, iti pierzi timpul si ii pierzi si lui timpul.
P.S: Probabil e un tip posesiv si faptul ca nu ai avut niciodata prieten vrea ca el sa fie primul si asta l-ar face sa fie foarte atasat de tine si ego-ul lui s-ar mari enorm ca na... e primul laughing. Ti-am spus ca daca nu simti nimic, ii spui adevarul si aia e. Cand o sa vina cineva care o sa te faca sa iti tremure inima in tine, vei stii ce sa faci. Oricum ca fapt divers, si eu sunt posesiv in anumite masuri si am fost "primul" cam la toate relatiile mele (in afara de una) dar asa s-a intamplat, nu a fost un criteriu de selectie sa zic asa laughing si stiu foarte bine ce inseamna orgoliu de barbat si crede-ma, e o mare prostie.
Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii explici frumos ca nu e atragator, iar ceea ce face el se numeste hartuire, mai ales ca iti spune ca se sinucide (destul de grav).
Scapi de el definitiv, si probabil o sa iti para rau.
E evident ca ti-a atras atentia tipul, altfel nu te gandeai la prostiile lui.

| Emma30555 a răspuns:

Măcar dacă spunea ca te iubește dar el nici măcar atât, el vrea sex de mila. Asa ceva nu poți sa ceri unei alte persoane, nu e moral, nu e normal, spune i sa și rezolve problemele sa caute psiholog și sa te lase în pace (dacă povestea e reala)

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le parintilor imediat, ca sa nu puna cativa golani sa te rapeasca si sa-si bata joc de tine.
Cat despre refuzat, spune-i clar in fata ca NU vrei sa fii prietena lui si sa-si vada de drum, ca sa nu aiba probleme cu politia.
De fortat nu te poate forta la nimic, dar te poate rapii cu cativa golani si te pot viola. Se mai intampla asemenea cazuri, cand fata nu refuza baiatul, ca si tine, si ala are impresia ca tu de fapt il vrei.
Deci, fii foarte clara cand ii spui ca NU vrei sa fii cu el si nici sa ai vreodata de aface cu el. Mai spune-i sa-ti dea pace ca ti-ai informat parinti, asupra acestui lucru insistent.
Nu-i de gluma fetita cu asemenea maniaci!
Nu are de ce sa-ti para rau vreodata, ca nu ai sex cu un golan, din astia gasesti al fiecare colt de strada, si in nici un caz atat de disperat ca asta.
Cred ca ai facut o greseala enorma ca ai acceptata sa stai de vroba cu el, de aceea nu te lasa acum in pace, crezand ca tu vrei de fapt sa fii cu el, dar faci mosturi de printesa.
Nu uita: deschide gura si spune-i sa te lase in pace ca nu este posibila o relatie cu el. Evita sa-l mai intalnesti dupa aceea si niciodata nu mai sta la vorbe cu el.

| Romanul86 a răspuns:

Când vezi bărbați care îți fac atac la sentimente. Fugi! Te cam manipulează, puțiferul!