| Angels151 a întrebat:

Buna,va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat,iubitul meu vorbeste urat cu mine,zice ca nu il iubesc,ca sunt proasta, nesimtita si ca nu ma suporta. Ce as putea sa fac sa isi schimbe comportamentul? tin sa mentionez ca suntem de 2ani si 2luni impreuna

Răspuns Câştigător
| Mahima a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa accepti astfel de comportament de la inceput.Nu cred ca ai ce face.S-a obisnuit sa te trateze in felul asta, iar oamenii nu prea se schimba in general.In plus, nu crezi ca meriti ceva mai mult? O persoana care sa iti vorbeasca frumos si sa aiba grija de tine? Daca nu te suporta de ce isi mai face veacul langa tine? Pentru ca ii e comod in felul asta.Vede ca tu ii permiti sa se desfasoare cum vrea el si te face sa te simti tot tu vinovata pentru comportamentul lui. Oare s-au terminta baietii/barbatii si nu gasesti unul care sa te trateze adecvat? In locul tau ii dadeam un sut in fund de mult timp.Gandeste in perspectiva, daca acum se poarta asa, mai tarziu cum se va purta?

24 răspunsuri:
| beatricebeA21 a răspuns:

Poate face asta din cauza ca simte ca e prea stresat si vrea putina libertate. Lasa-l sa fie mai liber si daca la fel continua inseamna ca relatie nu va avea un final fericit sad. NU merita sa stai cu el daca te face sa suferi mai ales daca iti spune vorbe urate

| Greenscarf26 a răspuns:

Hello, daca dupa 2ani si 2luni vorbeste asa cu tine inseamna ca nu mai tine la tine cum crezi tu...adica intr-o relatie e nevoie de dragoste, intelegere, mai ales respect, adica eu vad ca tu esti nefericita.Parerea mea e ca esti intr-o relatie toxica. Pune-ti si tu intrebarea aceasta si vezi ce raspuns iti dai...

| beatricebeA21 a răspuns:

Sa ii faca cadouri dupa ce vorbeste cu ea asa? NO way ..nu fa prostia asta, va vedea ca esti ca un catelus si ii accepti orice si tot tu iti ceri iertare

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''iubitul meu vorbeste urat cu mine, zice ca nu il iubesc, ca sunt proasta, nesimtita si ca nu ma suporta''
N-are rost sa te mai complici cu asa ceva.
Eu deocamdata nu pot concepe ideea de a vorbi urat cu o fata.
Nu pot.Asta e.

Comportamentul lui nu poti sa-l schimbi.In nici un caz in viitorul apropiat.

Perioada unei relatii e irelevanta.
Asa ceva nu se face.
Bine..in fiecare relatii sunt certuri si pareri contradictorii, dar modul cum o face el e josnic.winking

Iar tu ar trebui sa iti aduci aminte ca ai si tu personalitate si demnitate de fata nu?
Nu trebuie sa traim intr-o cocina, doar de dragul relatiei.
Acum depinde de tine, daca mai speri sa se indrepte lucrurile tin sa-ti spun ca asta nu se va intampla prea curand.

| neutrino a răspuns:

Daca tu crezi ca el are dreptate, schimba-te ( cu toate ca nu prea ai cum), dar daca tu crezi ca el nu are dreptate, atunci este vremea sa-l schimbi pe el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, ai doua posiblitati.Fie va despartiti temporar, fie te mai schimbi si tu! Nu-i poti cere sa se schimbe daca si tu nu o faci!
Sau de ce, nu va despatiti DEFINITIV!

| mgtow a răspuns:

Asta o face probabil din cauza ca are amanta asa va continua toata viata ta daca il tii ca pe un bebelus in brate, nu poti sa-l schimbi

| Alcyon a răspuns:

Eu as zice ca el nu te iubeste pe tine si nu invers. Ieri ne povesteai ca s-a visat facand sex cu fosta... Asta cam spune tot despre sentimentele lui. Daca dupa doi ani, el tot mai viseaza la alta, e clar ca-i ceva in neregula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca ii gresesti cu ceva, nu o mai face. Daca nu gresesti cu nimic, atunci nu trebuie sa-ti schimbi prietenul ci trebuie sa-l parasesti.

| Angels151 explică (pentru Alcyon):

Da dar ce e in neregula cu el nu pot intelege.

| Angels151 explică (pentru mgtow):

Da cum sa ma comport cu el? si se jura ca nu are pe alta.

| Angels151 explică (pentru mgtow):

Dar cum ar trebui sa vorbesc cu el?

| SorinTudor a răspuns:

Daca-i prosti dai papucii, asta e ghiolban laughing cum puteti voi fetele sa stati cu toti ghiolbanii?

| mgtow a răspuns (pentru Angels151):

Nu poti face nimic omul rau e de neschimbat, la inceput zici ca e bun si dupa o vreme iti arata partea cea rea

| Angels151 explică (pentru SorinTudor):

Pai da nu pot pentru ca il iubesc

| SorinTudor a răspuns (pentru Angels151):

Daca el nu te iubeste degeaba il iubesti tu, intr-o relatie iubirea trebuie sa fie reciproca nu poti iubi singura pentru amandoi, vei gasi un baiat care sa te aprecieze cu adevarat si sa te iubeasca.

| mada1820 a răspuns:

Ar trebui sa iti dea de gandit acest comportament, daca el se comporta in felul asta cu tine dupa doi ani peste 5 ani ce va face? te va juca in picioare? te va face cum ii vine la gura? Cel mai bine este sa discutati foarte serios si sa ajunge-ti la un punct comun. Daca nu vezi nici-o schimbare cred ca ar fi mai bine sa inchei aceasta relatie.

| Emilian65 a răspuns:

Sa-l lasi sa-si gaseasca alta. Din moment ce-ti vorbeste urat, te face proasta, asta dovedeste ca are pe alta si pe tine nu te mai iubeste. Ati facut cumva sex? Daca da, din aceasta cauza se poarta asa cu tine.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Daca face asta inseamna ca-si bate joc de tine! eu zic sa ai pretenti mai mari de la tine sa te iubesti si sa impui respectul celor din jur, respectandute pe tine, cere mai mult de la tine, eu nu cred ca toata valoarea ta e sa fi " prasta cuiva " tu stii ca nu este adevarat!

| lex79 a răspuns:

Daca iti spune ca nu te suporta si te umileste incontinuu oare ce crezi tu ca e de facut?
dragoste cu forta nu se poate. daca nu te suporta, nu te suporta si gata!

| Angels151 explică (pentru lex79):

Pai dar dupa isi cere scuze si zice ca spune la nervi

| lex79 a răspuns (pentru Angels151):

Normal, altfel nu ar mai avea parte de sex.

| Angels151 explică (pentru lex79):

Pai dar ar putea face si cu altele nu numai cu mine si oricum nu am mai facut de ceva timp

| AR1373 a răspuns:

Nu il poti schimba.
Daca acum tipa la tine o sa tipe si dupa 1 an si dupa 2 si dupa 20.
Omul asa a fost crescut, asa o va tine pana la sfarsit.
Mai bine ai renunta la el.
Bafta.