| alexandraionela1234 a întrebat:

Bună. Va rog sa ma ajutați, nu știu cu cine sa vorbesc. Am 18 ani. Fac meditații la matematica de 1 luna, cu un profesor care nu mai preda, are 60 de ani. Meditațiile le fac la el acasă, și de la început mă mai chema în plus pentru că eu am avut o relație în timpul ăla cu băiatul lui care s-a terminat săptămâna trecută. De atunci nu m-a mai chemat în plus(gratis). Ieri -a dat mesaj si mi-a spus sa vin azi de la ora 13 pana la ora 17 ca mai face în plus cu mine. Ma rog, azi când am fost, era singur acasă, nevasta și băiatul lui erau la munca. Și în timp ce îmi preda mă luase de mână și mi-a spus că frig, și mi-a zis să mă ridic în picioare, și mi-a pus mâna după gat cică "să-mi ia pulsul" și după mi-a pus mâna în zona inghinala, foarte aproape de zona intima, a și atins un pic, și m-am îndepărtat un pic, eram în soc. După s-a pus pe scaun și mi-a zis sa vin și m-a tras peste piciorul lui, am vrut sa ma dau și îmi zicea incotinuu sa stau acolo ca nu-mi face nimic. Apoi s-a apropiat cu palma de mine cică sa vadă dacă chiar frig, mi-a pus mâna pe frunte și mi-a întors capul spre pe el, și a dat sa ma pupe pe gură, am întors capul și a zis ca nu ma pupa, ca doar îmi ia temperatura cu buzele pe buze. Pana la urma am reușit sa scap din bratele lui, ne-am continuat lecția, ma tot mângâia pe spate când scriam, ma simțeam foarte inconfortabil, îmi zicea ca sunt foarte frumoasă..Cand am terminat, când am dat sa plec m-a luat în brate și a vrut sa ma pupe pe obraz și când sa ma dau în spate și-a atins buzele de ale mele. Va rog sa nu ma judecați, eram efectiv în șoc să fac sau să îi zic ceva, și îmi era frica. Nu știu ce sa fac, sincer, preda foarte bine înteleg perfect de la el. Și azi mi-a zis ca o sa ma mai cheme dar tot asa când e singur acasă sa nu zică nevasta-sa ca face diferențe între copii. Îmi e foarte rușine sa le spun asta alor mei, chiar nu știu ce sa fac. Ma gândeam ca următoarea ședință, dacă îl prind tot singur acasă, ca bănuiesc ca nu va face asta cand e și soția lui prin preajmă, sa înregistrez ca sigur va mai face chestii și sa zic "va rog sa nu ma mai atingeți în zonele intime și sa nu ma mai pupati", sa se audă pe înregistrare, și apoi sa plec și sa ii dau tatălui meu sa audă. Asta cred ca ar fi cea mai buna variantă. Voi ce spuneți?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-a pus mâna după gat cică "să-mi ia pulsul" și după mi-a pus mâna în zona inghinala...Ma gândeam ca următoarea ședință"

Urmatoarea ședintă NU va fi, nu fă tu pe detectiva. Ori mergi la poliție, ori te vorbești cu ai tăi și luați o decizie cu toții.

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Ceea ce ai patit tu se numeste abuz sexual. Sunt o persoana care a fost abuzata sexual in trecut.Stiu cum este acea senzatie de soc. Sfatul meu este sa nu il lasi sa scape nepedepsit. Vorbeste deschis cu parintii tai si explica-le ca ai fost abuzata sexual. Si mie mi-a fost rusine sa vorbesc cu ei si nu am facut-o. Prima zi esti in soc si nu realizezi ce s-a intamplat, a doua zi vrei sa uiti ce s-a intamplat, pana cand fapta se imgroapa intr-o trauma in adancul sufletului tau. Vorbeste cu parintii si nu tine in tine ce s-a intamplat

| alexandraionela1234 explică (pentru sierra1):

Sa ma duc la politie nu e o rezolvare, în primul rand sunt majora, și în al doilea rand e cuvântul meu împotriva cuvântului lui. Bineînțeles ca el se va scoate și va spune ca nu e adevărat, va pune alte eleve sa confirme ca nu face d astea, familia lui la fel, etc. Eu ma gândeam data viitoare când vin și e doar el, îl înregistrez și cu acele dovezi pot face ceva, nu ma duc asa sa ma aflu în treaba fără nimic la mana. Vreau sa ii fac probleme pentru ceea ce a făcut, și sunt sigura ca le mai face asa altor copile care vin la el, plus ca are so fete de clasa 5, 6, 7, 8 care sunt mici și le manipuleaza cum a încercat și pe mine. Asa ca dacă vreau sa fac ceva, singura modalitate e sa îl. înregistrez și sa merg la politie cu ea. Nu ar avea ce să-mi facă, eu o sa spun pe înregistrare chestii de nu ma mai atingeți, etc, apoi plec. Părerea mea!

| sierra1 a răspuns (pentru alexandraionela1234):

" alexandraionela1234: Sa ma duc la politie nu e o rezolvare"

greșit! Părerea mea!

"și sunt sigura ca le mai face asa altor copile"
cu atât mai mult e gresit

| elennaionela14 a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Să mergi la Poliție este rezolvare.
Aceasta este rezolvarea.
Lasă in seama lor, restul.
Sună la 112

| Cinic a răspuns (pentru IL0VEDINER0):

Asta voiam sa scriu eu. Dar ai facut-o tu si nu mai are rost.

| IL0VEDINER0 a răspuns (pentru Cinic):

Cred ca este singurul lucru peste care nu voi putea trece. Urăsc trauma pe care o am dupa acel incident.Chiar si dupa 13 ani, am avut acum ceva timp un vis cu exact ceea ce s-a intamplat, am simtit aceeasi frica, aceeasi senzatie de blocaj emotional. A doua zi la fel, nu puteam sa vorbesc cu nimeni sau sa vorbesc cu cineva despre acest lucru.Lasa traume foarte adanci aceste lucruri. Unii adulti nu realizeaza cum in cateva minute pot distruge mental viata unui om