| RoxanaNst95 a întrebat:

Vi s-a întâmplat.ca la o zi de la începerea menstruației sa aveți grețuri și vărsături? Exista șansă să fie așa zisa "menstruație peste sarcina"?

3 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Buna!
Da. E perfect normal. Se produc tot felul de schimbari in corp in perioada menstruatiei. Exista posibilitatea menstruatiei peste sarcina, desi sunt foarte slabe sansele. Daca vrei sa te lamuresti foloseste un test de sarcina.

| RoxanaNst95 explică (pentru Swae):

Grețuri și vărsături am avut și la prima sarcina dar atunci menstruația nu a mai apărut! Toată sarcina am avut-o toxica! Pana acum nu am avut grețuri și vărsături la menstruație!

| CristinaMamaia111 a răspuns:

E normal să ai grețuri în timpul menstruației. Stai fără griji.