| 1natyyyy a întrebat:

Buna, vin aici cu o curiozitate pentru ca de ceva timp ma bantuie intrebarea asta, am 17 ani si mi am inceput viata sexuala cu iubitul meu pe la sfarsitul lui august. De atunci s-a mai intamplat de vreo doua trei ori dar de fiecare data protejat pentru ca amandoi ne temem de vreo posibila sarcina. Am mai avut niste conversatii si am zis ca am vrea sa incercam fara prezervativ dar oarecum sub forma de gluma pentru ca intr o oarecare masura nu ne dorim asta ca sa nu existe alte consecinte. Am cautat pe net si din cate am inteles daca baiatul se masturbeaza cu ejaculare cu putin timp inainte de actul sexual, spermatozoizii pot fi eliminati prin lichidul preejeculator dar ma intrebam daca baiatul nu se masturbeaza cu cateva zile inainte de actul sexual, este posibil ca fata sa ramana gravida daca nu exista ejaculare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu accepta pentru nimic in lume sex neprotejat, ca nu este corect fata de tine si nu merita sa risti nici o sarcina, sau sa ramai pe veci infertila de la un avort.

Sexologii recomanda purtarea prezervativului la toate partidle sexuale fiindca sunt fara risc, fara stres, amplificand placerea si lungind durata sexului.

3 răspunsuri:
| 1natyyyy explică (pentru Violleta2022):

Ok, multumesc mult

| relian a răspuns:

Adica vrei sa faci sex normal si nu stii cum laughing Mda grele de tot se pare.
Dar tu cum stai cu cilul menstrual, e regulat, neregulat, sau chestiile astea is straine pentru tine?

Cel mai simplu mod dea face sex normal, adica fara prezervative este sa stii cum esti tu ca femeie, sa cunosti ciclul menstrual.
Sau poti folosi anticonceptionale si faci sex fara probleme, bagi la greu fara sa te gindesti ca ramai ce spui.

Anticonceptionalele te mai si ajuta la menstruatie daca e in neregula, deci nu-i ceva rau.
Restu ce spui tu fara ejaculare si alte povesti, e mai riscant.
Iubitu tau se masturbeaza laughing pffff deci ai ajuns sa faci sex si un mascul continua sa se masturbeze, asta da mascul laughing e bun si asa rau.
Afla ceva, daca ai un barbat si faceti sex, dar el inca se masturbeaza si iti si mai spune, stii ce inseamna asta?
Ca nu este multumit de tine, se gindeste la alte femei.Cum adica sa te masturbezi, cand ai femeie, iti place de ea, faci sex cu ea, dar continui sa te faci singur?
Vai de capu nostru laughing dar na poate ca nu stiu eu, insa cei care vor spune ca habar nu am, sau lasa ca toti barbatii asa fac, spun povesti.
Cei care fac asta o fac pentru ca nu-s siguri ca femeia cu care stau e cea visata de ei, le garantez asta.

Sexul cu prezervativ este ca si cum te-ai mastruba reciproc, ceva genul asta laughing deci nu poti spune ca ai facut sex, sa fim seriosi.
Fa sex normal si dupa sa spui daca e la fel ca si cand faci cu prezervativ.

Nu te lua dupa tanti Violeta, ea habar nu are ce vorbeste, de sex banui cai straina rau laughing
Auzi la ea, nu-i corect fata de tine sa faci sex fara prezervativ, ma femeie chiar esti copac laughing
Rami pe veci infertila de la avort, vai de capu nostru ce balarii poate sa debiteze tanti asta, iai mai dat si raspunsul ca si citigator, baba si mitraliera laughing

Tocmai ca este f corect pentru tine sa stii si tu cei ala sex, sa simti ca faci sex si nu altceva. Iara de ramas gravida nu ramai daca iei anticonceptionale, sau daca ai cilcu regulat si o faci in perioada cand nu esti fertila.
In loc sa te invete tanti violeta ce trebuie, de la femeie la femeie, ea iti spune numa balarii, ca sexu facut normal e ceva groaznic, de parca daca ai face sex normal, adica fara prezervativ, te-ai injosi, sau cine stie ce chestie grava ar fi laughing
Ba mai sunteti de astea pe aici ca tanti Vileta, femeia asta extraterestra laughing
Auzi la ea prezervativu aplifica placerea laughing cu asta chiar ca tanti asta arata ca ea nu stie cei ala sex, ca de fapt ea este inca virgina laughing
Sa vii sa spui ca prezervativul amplifica placerea, este clara, e vorgina si acum laughing tanti Violeta o sa mori fata batrina, no sa stii cum e sa fi avut ciocan laughing
Vai de capu nostru, ce femei mai bantuie si pe aici pe TPU, dar na, stii vorba aia cum e turcu si pistoul, de ce nivel este TPU, asa si utilizatorii laughing
Bine, eu am generalizat pentru ca asa si este, dar logic, mai sunt si utilizatori cu minte pe aici, dar mai putini, asa ca dealde violeta face diferenta pe acest webiste, de aia TPU are un nivel f slab, pentru ca e tanti violetele pe aici laughing ori utilizatori ca si ele.