| ubox7007 a întrebat:

voi ce defecte ati accepta la persoana de lango voi? Gen, daca este mai grasa, nu obeza, dar grasa, daca fumeaza, daca x, y. Voi ce acceptati si ce asteptati sa vi se accepte?

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Defecte mai mari decat gelozia se obsesivitatea, nici ca exista. dar, de obicei, daca baiatul pe care il iubesc este putin mai grasut, il pun sa slabeasca. In niciun caz nu as accepta sa stea prin baruri si sa fumeze.
La mine, sa accepte felul meu de a fi, deoarece este foarte complicat. Sa ma iubeasca cum sunt, cu bune si rele.

| TanteMarianne a răspuns:

Baaai nu stiu.sincera sa fiu la un baiat nu as suporta sa fie gras(obez), comportamentul golanesc(din ala care sa te trateze ca pe o curva din targ)si daca e total neingrijit nu are nici o sansa.
sincera sa fiu nu stiu ce sa ma astept sa accepte altcineva.aici depinde de persoana, orice ar fi stiu ca multi cu siguranta nu ar suporta latura mea infidela(chiar daca as fii intr-o relatie cu siguranta as face ochi dulci la restul baietilor)

| stef87 a răspuns:

Nu exista reteta perfecta, fiecare are pretentiile sale, indiferent ce e (fata sau baiat). Asa cum oamenii nu sunt toti ala fel, nici pretentiile fata de ei nu pot fi identice.
Oricat ar spune unii ca nu conteaza fizicul, important e cum te intelegi cu persoana, vor intalni persoane cu care se inteleg, dar nu le inghit din cauza fizicului (nu ca ar avea probleme uriase de fizic, dar na...); mii si mii de cazuri in functie de persoanele intalnite.

| ubox7007 explică (pentru Florentina9210):

Dar ai fi de acord sa schimbi ceva la el si el ceva la tine?

| Florentina9210 a răspuns (pentru ubox7007):

Absolut.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Interesant.
Daca ești o persoana care vrea sa știe ce sa accepte la persoana de lângă el/ea, nu cred ca ai întreba pentru ca nu ai vedea un aspect sau altul ca fiind un defect.
Eu cred ca ești o persoana care are câteva complexe de inferioritate, cred ca nu ești foarte mulțumit/a de fizicul tau.
Sfatul mau este sa faci ceva in legătură cu asta si sa ajungi la ceva de care sa fi mândru/a.
Bafta.