| LiliCzm a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de o luna si ceva. Eu am 17, el 22. Am facut cunostinta pe Facebook, iar dupa doua saptamani a avut loc prima intalnire intr-un loc mai linistit. Dupa acea intalnire, am simtit ca il cunosc de foarte mult timp, pentru ca e o persoana foarte deschisa. Ma suna mereu si ma intreaba cum mi-a fost ziua, ma intreaba despre familia mea. Totul a fost asa de frumos, dar a durat asa de putin, pentru ca pe parcursul acestei luni, am aflat ca vorbeste si cu alte fete si din cauza acestui lucru, am multe indoieli acum in privinta lui. El isi doreste o fata cuminte, din cate imi spune, si uite ca a gasit,pentru ca sunt o persoana linistita si la locul ei, dar nu stiu daca va putea pastra aceasta fata langa el din moment ce "canta la mai multe mese". Ma gandesc ca poate sunt doar niste simple mesaje pe care le trimite fetelor la plictiseala, dar apoi ma gandesc ca poate iese si cu ele, ceea ce nu as putea sa accept niciodata.Practic, sunt bulversata. Poate ma grabesc, e doar o luna de cand ne stim, dar explodez pe interior de fiecare data cand aflu ca vorbeste cu altele. Inca nu i-am spus nimic in legatura cu asta. Am preferat sa il las sa vad pana unde poate ajunge, dar la urmatoarea intalnire, vreau sa ii spun sa se gandeasca bine la intentiile lui fata de mine pentru ca sunt singura de vreo 2 ani si acum ca a aparut cineva in viata mea, nu as vrea sa fie cineva care sa isi bata joc. Oare ar fi mai bine sa renunt decat sa mai continui asa? Dupa mi-e frica de faptul ca as putea sa ajung sa tin prea mult la el si va fi mai greu...

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Parerea mea e că din atatea fete el dorește una ca soție, de preferat o femeie serioasă. El inca experimentează. Lasă l, nu l schimba. Fie il accepți așa cum e, fie te reorientezi. De la prima sau a doua întâlnire nu i poti cere oricum prea multe. De la 18 ani mi s ar părea corect sa aveti si relații intime. Ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Trebuie sa-l intrebi direct, altfel nu va intelege ce doresti de la el. Intr-adevar nu e sigur in situatia asta daca vorbeste in serios sau nu cu alte fete, dar n-ai alta iesire din situatie decat sa-l intrebi, in realitate, nu prin mesaje, ca asa nu poate minti asa usor.

| Freya1 a răspuns:

Vezi sa nu vrea una cuminte si proasta...
Acuma avand in vedere ca aveati doar o luna de cand vorbeati si mai ales pe Facebook, adica nu va intalneati etc are un pic o scuza.Practic nu e ca si cum ati fi impreuna ci vorbeati si mai iesiati.
Acuma daca tu vrei o relatie serioasa cu el tura viitoare spune-i asta in fata, ca sa va intelegeti.Iar din moment ce a inceput relatia cu tine nu maia re ce sa fie el dragastos cu fetele.

| LiliCzm explică (pentru Donsavas):

Intr-adevar! Ne intalnim de putin timp. Ne-am vazut doar de 3 ori pana acum si da, poate nu ii pot cere prea multe, dar nici nu as vrea sa imi pierd timpul cu persoane care nu merita. Adevarul e ca baietii de varsta lui experimenteaza, asa cum ai spus si tu, dar cat ar trebui sa il las sa mai experimenteze? Si in legatura cu relatiile intime. Nu sunt pregatita pentru asta.

| Donsavas a răspuns (pentru LiliCzm):

Eu cred ca daca esti femeia potrivita lui, nu mai are de ce sa experimenteze. Sincer. E clar ca nu esti ceea ce își dorește. Parerea mea.