| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un sfat. Aseara m-am certat cu prietenul meu au am fost in club si el cu prietenii lui dimineata a venit sa ma ia imi vorbea foarte urat a inceput sa tipe la mine sa urc in masina cu el si altele dar nu m-am dussad In schimb azi m-a sunat si o zis sai sterg nr ca el vrea fata din mine nu pres. ma sters si de pe fb nu mai pot. Nu vreau sfat gen lasa-l ca nu pot. as vrea sa il sun sa-i zic sa ne impacam dar cumsad?

Răspuns Câştigător
| justHISgirl a răspuns:

Parerea mea e sa-l lasi acum vreo 2-3 zile,cit e enervat, pentru ca oricum daca-l suni nu va ridica... dupa care incerci sa te intilnesti cu el, explici situatia, iti ceri scuze daca e cauza(nu stiu ce ai facut?), si cred ca va merge.mai faci si tu ochi dulci sau nu stiu ceva ce-i place lui, in fata la ce nu poate rezista, tu il stii mai bine.si sper ca va merge

7 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Ylinka draga! Ca-m e incilcita povestea ta. prima intrebare:Tu ai mers in club cu el sau fara el?
a doua: cine s-a urcat in masina lui?
a treia: a mai facut asa faze? gen sa te injure, sa ridice vocea la tine?

| anytimeanywhere a răspuns (pentru Roxana121):

"Ca-m"? straight face
"Cam" se scrie scrie legat atunci când are rol de adverb cu sensul de "aproximativ / oarecum / prea": Vom ajunge cam peste o oră / Vom ajunge cam târziu / Vremea este cam rece.

"C-am" se scrie cu cratimă atunci când este format din conjuncția "că" și verbul auxiliar "am": Mi-au spus c-am venit prea târziu.

| GirlL?vHell a răspuns:

Sa te impaci cu el? Nici vorba, el te cam i-a de proasta ca poate sa faca ce vrea cu tine. Dupa tot ce ti-a facut eu nici nu-i raspundeam la telefon.Si ce daca nu ti-a sters nr si de pe facebook, mai sunt o groaza de baieti si mai buni ca el.
Asculta-ma e prostie sa te impaci cu el.

| princess87 a răspuns:

Tu vrei sa te mai impaci cu el dupa ce ti-a facut? Scuza-ma k iti zic dar te-a luat de proasta

| h3r a răspuns:

De ce te-ai dus fără el?
El știa? Unde era el și de ce nu a fost cu tine?

| Exilee a răspuns:

Daca ai vorbi putin mai clar si mai coerent, nu ar strica deloc, iar in felul asta am intelege si noi ce-ai avea pe suflet.
Sau daca toata lumea a inteles, spune-mi mie mai clar ca sunt mai inapoiat cu privire la acest domeniu.

| Cristiann25 a răspuns:

Poti sa scrii CORECT? Nu inteleg mai nimic din ce scrii aici! Aseara m-am certat cu prietenul meu au am fost."au am fost" cum vine asta?