| medeleanualexi01 a întrebat:

Bună, zilele trecute am făcut sex cu iubitul meu, a existat o penetrare fără prezervativ neexistând ejaculare, apoi am continuat cu prezervativ existand ejaculare doar ca în prezervativ (menționez ca nu eram în perioada fertila) iar astăzi trebuia sa imi vina ciclu dar nu mi-a venit
exista șanse sa fiu insarcinata?

2 răspunsuri:
| Num3ut1l1zator a răspuns:

Nu te stresa atat de devreme.Este normal sa iti mai intarzie ciclul cateva zile si oricum dureaza in jur 2-3 sapt pana sa devii oficial insarcinata (ofc ca depinde de corpul fiecarei pers).

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista sansa de sarcina, mai ales la femeile care nu au ciclul perfect regulat (care nu vine fix la acelasi numar de zile luna de luna), ovulatia putand sa se intample mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile, iar riscul sa ramai gravida este intotdeauna cand ai sex neprotejat.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partda sexuala, cu rpima urina de dimineaa ca sa fie concetrata.