| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am 13 zile aproape de cand am o infectie vaginala, la inceput am avut o secretie alba și urât mirositoare, și crampe. am decis să ma tratez cu un antibiotic numit ciprinol, ce-I drept mi-a trecut secretia alba și urât mirositoare, dar crampele inca nu mi-au disparut, și menstruatia nu mi-a venit inca din acestei cauze.
Aveți vreun sfat cu ce mă pot vindeca? am primit sfaturi sa merg la ginecolog, dar n-am timp și nici nu-mi permit financiar sa merg deocamdata. Multumesc ????

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Nu te poti trata dupa ureche, mai ales cu antibiotic. Singurul sfat si cel mai competent este sa consulți un GINECOLOG.
Timpul si banii se fac, când vine vorba de sănătate. Care este pe primul loc. Ai deja de 13 zile, nu mai anula, ca sa nu iasa ceva urat. Stai asa pe propria piele, iti faci rau singura. Daca ceva functioneaza la mine, nu inseamna ca va functiona si la tine, avem organisme si probleme diferite. Nu merge pe recomandari, iti trebuie ceva fix pentru problema ta, dupa un consult la medicul specialist. Nu pe TPU. Bafta.

3 răspunsuri:
| Okrutne a răspuns (pentru AnemonaP):

In regulă, o sa tin cont de sfatul tau și o sa merg la un ginecolog, multumesc pentru timpul acordat.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la ginecolog, pentru ca sunt multe tipuri de infectii care au aceste simptome si netratate la timp, iti apar complicatii in corp.
Din pacate nu stim cu ce ai fost infectata, de aceea ai urgent nevoie de medic si de analize ale secretiei vaginale, ca sa poti primii antibioticul necesar, pentru infectia pe care o ai tu, fiindca nu exista 1 antibiotic pentru toate tipurile de boli.
Inca ceva: barbatul cu care ai avut sex are nevoie sa faca si el tratament concomitent cu tine, ca sa nu te reinfectezi de la el, iar pe viitor, invatati sa folositi PREZERVATIVUL la toate partidele sexuale, costa numai 2 lei bucata, dar nu va aduce boli, suferinta si cheltuieli de mii de lei, pe la medici, analzie si tratamente.

PS Cipriol este frectie la picior de lemn, adica total inutil, pentru bolile cu transmisie sexuala.

| Okrutne a răspuns (pentru Violleta2022):

Am, scuze uitasem sa mentionez că toate contactele mele sexuale au fost protejate cu prezervativ, partenerul meu nu are nicio vina happy