| Alessia99 a întrebat:

am 18 ani, am si eu o intrebare, va rog sa imi dati un raspuns sincer, eu cu iubitul meu suntem impreuna de un an jumate, avem o problema, ma cert cu el mereu, din cauza geloziei mele, dar vreau sa stiu daca este normal, de exemplu cand mergem la magazin sau la doctor si sunt femei el mereu se uita la ele, sta si se uita unul la celalalt lung, si ma deranjeaza, si el nici macar nu recunoaste, in casa mai stam cu o fata si parintii ei, eu sunt prietena cu ea, dar tot timpul daca mergem la bucatarie sau ne intalnim cu ea pe hol, el se uita lung la ea, mereu daca trece pe langa ea si crede ca eu nu vad se uita la ea, de exemplu si azi a venit de la munca si eram cu ea la bucatarie, intra el si se uita la ea pana ajunge la mine si ma pupa, si totusi eu ma simt prost, nu numai la ea se uita, si la alte prietene de ale mele, dar vreau sa stiu daca asta este normal si exagerez, vreau sa imi raspundeti sincer la intrebare, daca se uita la alte femei inseamna ca ar avea doar intentii de a insela sau doar se uita asa? Fara sa faceti glume, va rog frumos,.

6 răspunsuri:
| Dacii2326 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as face la fel happy ar trebui sa discuti cu el despre asta, sau fa-i un fel de test :uitat-te dupa baieti in asa fel incat el sa te vada si vezi cum reactioneaza

| Alessia99 explică (pentru Dacii2326):

Eu am facut toate astea, crede-ma, am inecrcat sa ma uit si a zis ca nu il deranjeaza ca doar nu ma duc dupa ei, ca raman cu privitul ca el nu este ca mine sad sa ii scot ochii din orice, recunosc ca s-a racit enorm de cateva luni, dar ma gandesc ca daca el nu facea toate astea poate eu nu ii ziceam nimic, nu stiu, de aia am pus o intrebare aici sa imi spuneti ce sa fac, sa il las sa se uite si sa vad pana unde ajunge sau ce sa fac,? Ca el mereu imi zice ca nu ma poate insela, ca e adevarat ca se uita dar nu cum zic eu ca se uita lung ca am eu iluzii ca sunt nebuna...

| Creierash a răspuns:

Si tu bleaga... Daca el se uita la fete si isi zice "Vai...ce urate sunt ele in comparatie cu iubita mea?"

Si la modul cel mai serios: unde sa se uite? La pereti? Pe tine te vede destul. Nu poti sa te uiti mereu la acelasi lucru. Nu poti canta o melodie doar cu DO de sus. Omul e facut sa functioneze in societate, sa vada, sa observe, si sa priveasca si pe alti oameni. Nu, contrar a ceea ce crezi tu, nu se gandeste la prostii cu ele. Pur si simplu se uita si el la oameni. Orice om se uita la oameni. Un om care nu se uita la oameni e anormal.
Nu ai niciun motiv de ingrijorare.

| Alessia99 explică (pentru Creierash):

Eu inteleg asta, dar fata care sta in casa cu noi a vazut ca mereu el se uita la ea si acum si ea se uita la el mereu, si asta nu prea mi se pare normal, de vorbit impreuna nu vorbesc, dar mereu cand prinde ocazia se uita lung la ea cand vede ca si ea se uita la el, vreau sa stiu, ce sa fac, ca l-am intrebat de ce face asta dar el nu recunoaste nimic, si nu stiu ce sa mai fac sad oi fi bleaga, dar daca voi stiti mai bine si aveti experienta spuneti-mi voi ce sa fac.

| VreauRspDauFundaa a răspuns:

1.Nu face acelasi lucru pentru ca nu multi baieti au simtul de observatie bun.
2. Oricine, oricat de barbat s-ar considera nu se poate abtine sa se uite dupa alte fete, indiferent ca e intr-o relatie sau nu.
3.Gandeste-te asa, el daca ar vedea-o pe una fara lenjerie pe ea in autobuz si sa poarte fusta nu crezi ca s-ar uita tot autobuzul la ea?
4.E pur si simplu normal ca la un moment dat dupa ce ai "explorat" partenera destul iti vine curiozitatea la loc.
5.Stimuleaza-l,oferai ce vrea, adica dai pasarica.

| Alessia99 explică (pentru VreauRspDauFundaa):

Aici nu este vorba doar de pasarica, pentru ca eu niciodata nu l-am refuzat, ci el e acela care nu prea vrea... aici ai dreptate, dar stii, cand vezi ca acea fata se uita la el si el face acelasi lucru cum sa nu te simti prost. Poate este normal ceea ce face, poate sunt prea geloasa