| raduandreea a întrebat:

dragilor! Ma macina niste chestii, si am nevoie de sfaturile voastre, si va rog sa nu ma judecati.Sunt maritata din 2010, in 2014 am nascut o fetita superba, de care sunt foarte mandra. Anul trecut ne-am mutat, cu serviciul sotului.De cateva luni bune,cam din primavara,am cunoscut un baiat,dar nu gandindu-ma la ceva sexual,ci doar ca un prieten(vecini aproape,sta la cateva case distanta,si un bar pe care il detine,chiar vis-a -vis de mine). Treaba este ca ne atragem ca niste magneti,ne intalnim zilnic de cateva ori,prin pura coincidenta,daca eu ies la balcon,hop si el,sau invers,si pe strada,si cu masina,magazine,absolut tot timpul,si am stat si am analizat,bai asta ma urmareste sau ce,dar nu, nu are cum, deci coincidente non stop.Am "vorbit" ieri cu el cred ca pret de 1 minut,cand am iesit cu fetita la aer,si cand m-a vazut(eu evitandu-l cat pot de mult)pur si simplu radia de bucurie,dar apoi avea o privire trista, a venit la mine,se tot uita cand in ochii mei,cand la buzele mele(de parca vroia sa ma sarute in mijlocul strazii), si mi-a zis doar atat" de ce nu te-am intalnit eu primul, si Adela(fetita mea) sa fie fetita noastra"......ma lasat puf.....ma lasat asa cu semne de intrebare,si a plecat,iar azi toata ziua ma evitat. Imi iubesc sotul foarte mult,am trecut prin extrem de multe ca sa fim impreuna,dar ma simt extrem de atrasa de idiotul asta,ca nici macar nu stiu cum il cheama,nu vreau sa stiu. ce naiba sa fac,daca sotul afla,ne impusca sigur cu pistolul din dotare(chiar de n-am facut nimic)ce sa ii zic, ce sa fac sa scap din situatia asta, caci ma simt din ce in ce mai prinsa si mai atrasa de el.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incarca sa faci tot posibilul sa ramai rationala din moment ce probabil ai acasa cam tot ce-si poate dori o femeie. Sanatate si fericire!

21 răspunsuri:
| raduandreea explică (pentru corbulalbrosu):

Dar ce-i cu coincidentele....de ex ieri: ma pregateam sa plec la cumparaturi, la cca 60 km distanta, si cand m-am urcat in masina, hop si el trecea cu masina, apoi la intoarcere, cam dupa aproximativ 3 ore, iar am dat de el, si da-l incolo ca nu are cum sa ma urmareasca. Si zilnic incerc sa il evit, dar ne tot intalnim, ne tot lovim unul de celalat.Ce d-zeu vrea sa-mi faca universul?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Universul nu face nimic, tu faci. Ia stai potolita si nu te mai scarpina atata la gogosica, sa vezi ca iti trece. Era o vorba romaneasca care spunea ca pana nu ridica cateaua coada, cainele nu ii face nimic. Tu arati disponibilitate, omul miroase oportunitate.

| raduandreea explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu-i chiar asa cum presupui tu. Nu imi arat nicio disponibilitate, nu caut motive sa-l vad, sa dau "accidental" de el. Nu stiu cum ma poti judeca in asemenea hal. Nu mi-am facut de cap cu el, nici nu am de gand, asa ca nu judeca fara motiv.

| mihai69 a răspuns:

Ia-o ca pe o simplă fantezie. Și cât timp rămâne la stadiul de fantezie, nu-i bai.
Dar nu pot să mă abțin să nu-ți spun că indiferent de ce semnale îți dă „universul", eu unul cred că i-aș fi tras un dos de palmă la faza cu „ce păcat că nu e copilu' meu". Și dacă protesta, îl chemai pe soțul tău. Dar tu nu ai făcut asta. De ce? doar tu poți răspunde...

| raduandreea explică (pentru mihai69):

De stadiul fantezie nu trece,asta-i clar, nu as risca casnicia mea si viitorul copilului pentru o presupusa relatie, si probabil bazata cred ca doar pe placere/sex, atractie. La faza cu " ce pacat ca nu-i copilul meu" nu am reactionat si nici nu l-am chemat pe sot, pentru ca .......nici eu nu pot raspunde momentan, sau poate stiu si ma mint singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

De ce? Pentru ca ii plac avansurile lui.

| raduandreea explică (pentru anonim_4396):

Probabil,nu mint.

| LoveSleep a răspuns:

Vezi? De asta nu sunt bune căsătoriile și copii.

| raduandreea explică (pentru LoveSleep):

Esti ironic, inteleg?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Asta ziceam si eu. Nu inteleg ce a fost in capul parintilor tai da a iesit cu virgula laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru raduandreea):

Nu încă.

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nu știu la ce te-ai gândit, tati.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu stiu. Vinul era rosu si atmosfera incinsa. Nu imi asum responsabilitarea pentru locurile prin care a trecut pitonul meu laughing

| raduandreea explică (pentru FABULOSUL6000):

Ia terminati cu ironia, auzi Fabulosule 6000, lasa glumele de santier, ok?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru raduandreea):

Ahhh,deci ma consideri fabulos.Mersi mult, pup :*

| raduandreea explică (pentru FABULOSUL6000):

Pe naibalaughing) asta ti-e numele, cel ptin aici... sperlaughing

| cristi202 a răspuns:

Vrei sa scapi de el? Spune-i sotului! Nu glumesc! Comunicarea e totul. Spune-i ca il gasesti simpatic pe tip, si el pe tine, si ca incearca sa se apropie de tine. Chestia cu pura coincidenta e bla-bla. O face foarte bine, incit tie sa ti se para asa, insa te urmareste. Spune-i sotului, si zii ca tii prea mult la el, si de aceea i-ai zis, si vei fi linistita, pentru ca, odat adus totul la lumina, stii ca nu mai exista nici o sansa sa fie ceva, si totul va dispare. Insa banuiesc stiu cam ce gindesti in cazul in care nu vrei sa ii spui sotului: mai bine nu ii spui, pentru ca nu vrei sa se termine, undeva in adincul sufletului tau iti place ce se intampla. Si iti place pentru ca exista brese in relatia cu sotul tau. Tipul iti acorda/atrage atentia, pentru ca nu s-a mai intimplat asta de ceva vreme cu sotul tau. Iar comunicarea cu sotul tau lasa de dorit daca nu poti sa ii spui absolut orice. Sotia mea stie ca din partea mea nu se va intampla nimic, pentru ca mereu i-am zis, si asa si va fi, ca, daca apare vreodata o femeie in viata mea, de la inceput va stii tot ce se intampla intre mine si ea. Lucrurile serioase nu se intampla peste noapte, si atunci, sotia mea stiind, alta atitudine pot avea, fara implicatii emotionale care sa duca la lucruri urite si nepermise.
Iar daca zici ca il iubesti mult pe sotul tau, si chiar nu vrei sa ii spui, nu ii mai acorda atentie, evita-l cum azi el te-a evitat, si a fost foarte intelept, si nu iti va fi greu de iti iubesti mult sotul. Dar oare asa este? Ca de-ar fi, nu ar mai exista pic de interes pentru altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adela e rezultatul combinatiei dintre materialul tau genetic si al sotului tau, daca Adela era facuta cu patronul de bar s-ar fi numit probabil Gheorghe si ar fi avut par pe spate... Asa ca fantezia cu Adela si voi doi pica din start. De asemenea sa faci un copil nu e cine stie ce mandrie, vacile, de exemplu, fac asta de cand se stiu. La fel scroafele, cartitele si femelele sobolan. Desi femeile nu prea pot accepta asta s-a dovedit recent ca toate femelele din clasa mamiferelor fata pui vii si ca femeile nu sunt chiar asa deosebite pe cat vor sa para. In alte ordine de idei, nu ne mai aratati un milion de poze cu boraci pentru ca oricum arata toti la fel. In plus, sunt urati. Toti. Cand prietenii va spun ca aveti copii frumosi va mint cu nerusinare.

Acum ca ne-am apropiat si am devenit intimi sa revenim asupra problemei tale: da, faptul ca va vedeti tot timpul este o coincidenta. Ce trebuie sa faci? Exact, nimic. E una dintre situatiile in care nu trebuie sa faci ceva. Esti atrasa de altcineva, i se intampla oricui. Evita-l pe cat posibil, nu ai alta alternativa. Si nu te mai gandi la el, cu cat te gandesti mai mult, cu atat vei fi mai atrasa de el pentru ca in momentul acesta acest om e fructul interzis. Si noi ne dorim tot ce e interzis...

| Roltube a răspuns:

Daca intr-adevar l-ai iubi pe sotul tau, nu ai fi atrasa de niciun alt barbat. Divorteaza de sotul tau, nu merita sa il inseli mai tarziu.
Scurt si la obiect, o femeie care isi iubeste sotul, nu numai ca nu se pune in situatia de a fi abordata cum te-a abordat pe tine individul ala, dar nu se implica cu el si il si respinge atunci cand intrece limita.

| raduandreea explică (pentru Roltube):

De ce sa divortez daca nu am facut nimiclaughing)Esti cam...

| AlinSiAtat a răspuns:

Daca il iubeai pe primul, nu te gandeai la al doilea. Simti atractie fizica, e ceva normal, treaba e sa fii cumpatata, sa le pui in balanta, merita sa renunti la viata ta de acum, cu fetita, pentru o alta viata nesigura cu un barbat pe care nu il cunosti? Cred ca ti-ai raspuns singura in gand acum. Bafta si fii fata cuminte. Daca il eviti, o sa iti treaca.