| Iuliabn a întrebat:

Sunt indragostita de un barbat de 30 si ceva de ani, nu este insurat.El si-a dat seama ca imi place de el..si cand vorbeste cu fete vede ca cateodata is geloasa.Cum mi-as putea da sigur ca ma place si el.Ca sa stiu si eu happy Ca daca nu ma place ..las balta.Pentru ca am suferit mult.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

In primul rand, tu cati ani ai?
Pentru ca asta conteaza foarte mult in sfaturile noastre.

| Iuliabn explică (pentru sofisis):

20! EU zic ca nu conteaza varsta happy

greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,e foarte greu sa-ti putem da vreo asigurare,e imposibil sa apreciem daca te place si el sau nu.
Il ai in fata ta,il vezi,ii poti vorbi,poti aprecia daca o face din politete sau din simpatie.
Faptul ca te indrepti spre el in plina autoaparare,ma face sa cred ca intr-adevar ai suferit mult,drept pentru care sfatul meu ar fi efectiv sa astepti si sa-l observi.
Zambind,prinvindu-l,vorbindu-i,comunicand cu el,nu ascunzandu-te.
Si,daca intr-adevar te place,ti-o va arata,ti-o va spune,va gasi calea.
Inceputul oricarei relatii e delicios de complicat,plin de incertitudini si temeri,de timiditati si ganduri calde,dar si o mica lupta de orgolii, asa ca nu e cazul sa arati mai mult interes decat iti arata el.
Nu iti pune sufletul in joc prea repede, invata sa astepti cuminte miscarea "adversarului", mai bine sa te surprinda pozitiv, decat sa te trezesti in fata unei noi dezamagiri.
Succes!
happy

| sofisis a răspuns (pentru Iuliabn):

Ba conteaza foarte mult pentru ca sunt cazuri in care fete de 15-16 ani fac cate o infatuare pentru cate unu de peste 30 ani si e cam iresponsabil sa ii explici ca e ok si ca poate sa faca ceva in privinta asta.
Tu fiind majora si vaccinata e alta gasca in alta traista.
Se aplica si la el aceeasi regula ca la toti barbatii. Da-i de inteles ca il placi dar nu te duce la el sa te bagi in seama.
Cand treci pe langa el, fa-te ca te impiedici si te lovesti de el...chestii subtile.
Si daca te place, e barbat in toata firea, nu-i cade cravata sa vina sa se bage in seama cu tine. Daca nu o face, fie are deja pe cineva, fie nu te place, fie e "timid".