| shurubeluuuu a întrebat:

Bunaa! am nevoie urgenta de ajutor!
sunt in clasa a11-a,si am un coleg care are o sora supeeer-draguta(dupa parerea mea),si acum cateva zile m-am intalnit cu colegul meu,si culmea,a venit si sora lui,si pot sa jur ca m-am indragostit pe loc,am ramas blocat, e mai mare cu un an, si e mai mica decat mine cu vreo 15 cm (inaltimea nu conteaza),m-a vrajit,sunt cu capul in nori,ma gandesc doar la ea,si app,o cheama andreea!
bun,chestia e ca ma consum in mine, si nu pot sa-i zic ce simt pentru ca m-am gandit ca o supar, sau par disperat sau alte chestii ce cred fetele.Am vorbit cu ea la telefon de 3 ori pana acum,si mi se pare de treaba,nu e genul cu nasul pe sus,cu fite sau alte ifose,pot sa zic ca e PERFECTA!
deci,ajutati-ma,nu mai stiu ce sa mai fac,nu mai sunt eu,chestia e ca nu am "tupeu" sa-i zic, de fapt mai bine zis, imi e "rusine" sa-i zic.
Ajutati-ma!
winking
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca de fapt ti e frica de vreo respingere; dar trebuie sa i arati si poate sa i si zici; daca zici ca vb la telefon poate un sms sau doua ar fi foarte potrivite sa te scoata din incurcatura, poti sa i si zici de ce ii scrii si nu i spui faca to face pentru ca atunci cand o vezi te blochezi si nu mai esti tu...eu zic ca ar trebui sa o dea gata; oricum matematic vorbim din aceasta problema ai numai de castigat: daca zice nu, nu esti mai rau decat acum iar daca zice da atunci castigi; hai baftawinking

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa fii cuminte, nu putem avea toate fetele frumoase care ne si plac.

| Lily333 a răspuns:

Eu zic sa o inviti la un suc cand o mai vezi, vorbesti cu ea, vezi deca e interesata( dupa comportament; ex: daca rade laglumele tale chiar daca nu sunt stralucite), incearca sa pari cat mai indiferent cand o inviti, parerea mea.

| alexandrafocus a răspuns:

Pai fa-ti "tupeul" ala de care ai nevoie, si daca o iei incet nu cred ca o sa pari disperat!

| shurubeluuuu explică (pentru neutrino):

Eu am precizat ca e draguta din opinia mea, nu este nici cea mai mare frmusete, dar nici cea mai urata.defapt,e pe placul meu!

| shurubeluuuu explică (pentru alexandrafocus):

Nu poot... ma blochez cand o vad, dar sper ca imi iau inima in dinti si o sa-i spun!

| shurubeluuuu explică (pentru Sfatosul2012):

Vorbesc cu ea la telefon aproape in fiecare zi, vreo 30 min, glumim, totul bine, dar de fiecare data cand vreau sa-i zic ma blochez, mooor cu telefonul in mana!

| alexandrafocus a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Atunci cand te duci la ea si vrei sa ii spui gandeste-te ca daca nu o faci atunci, poate nu o vei face niciodata!

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu vorbesti cu prietenul tau sa ii ceri parerea si sa il rogi sa te bage pe fir?

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Pai atunci scrie-i un sms in care ii explici situatia

| shurubeluuuu explică (pentru cristimihailov):

Pai asta am si facut, el e cel mai bun prieten al meu, el mi-a dat numarul de telefon.

| cristimihailov a răspuns (pentru shurubeluuuu):

Scuza-ma, dar nu inteleg totusi problema ta.

Fratele ei este de acord sa fiti impreuna. Si te poate prezenta foarte frumos la ea. Ti-a dat si numarul ei de telefon.

Vorbeste cu fratele ei si puneti la cale un plan si urmareste-l. Tu realizezi ca in general o persoana isi face o impresie in primul minut despre alta. Ea de ce crezi ca face exceptie?

Si ea si-a facut o impresie generala despre tine. Pune mana pe telefon si invit-o pe undeva. Daca ti s-a parut de treaba, ti-a comunicat ca e ok sa revii. Insa doar tie iti este teama sa aflii raspunsul. Raspunsul exista deja. Du-te si afla-l.

Deci sun-o odata si invit-o la plimbare sau unde vrei tu si vorbiti.

Gresesc undeva?