| ioanaaa1234 a întrebat:

Bunaa, eu si cu iubitul meu ne am inceput viata sexuala, deocamdata fara penetrare, acum aproximativ 2 saptamani am facut sex oral iar acesta a terminat, dupa act am scuipat si m-am sters la gura dupa,
dupa aceea stiu ca mi am asezat lenjeria intima cu mana,
s-ar putea sa raman gravida? stiu ca e o intrebare proasta doar ca ciclul a intarziat, sunt la a 32 a zi, ziua in care s-a intamplat a fost la ovulatie
iar stiu ca in ultimile 2 saptamani am fost si foarte stresata cu scoala si cu niste probleme personale si m-am gandit sa fie de la asta.

4 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Nu poți sa ramai însărcinată dacă nu au ajuns spermatozoizi la vagin și în vagin. PS. Se recomanda(și eu asta zic) sa faci o vizita la ginecolog după primul act sexual(când o sa se întâmple) sa vadă dacă totul e ok și în plus poate să-ți dea anticoncepționale, care sunt mai eficiente decât prezervativul și ieși mai ieftin. Aprox 30 lei pe o lună. (Se iau în fiecare zi la aceeași oră)Sa nu-ți fie rușine sa mergi oricâți ani ai avea. După 16 ani poți sa mergi singură. Dacă ai sub 16 ani atunci cu un adult(nu neapărat cu parintii)
O întrebare. Ti-a întârziat 32 de zile menstruația?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu ai spus cati ani ai tu, cati ani are "iubitul" tau.
Iubitul tau s-ar putea sa nu fie doar al tau. Daca umbla si cu alte fete/femei poate sa-ti transmita vreo BTS. De unele nu mai scapi vreodata (HIV, HPV), de la altele faci cancer.

Foarte prost sfatul cu anticonceptionalele.
Nu iti ofera nici un fel de protectie impotriva BTS.

Protejeaza-ti sanatatea folosind prezervativ. Te protejezi de sarcini nedorite si de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo! Te asteapata un viitor maret, daca ai inceput de la anisorii astia sa inveti sa sugi mielu!