| Alexandra338 a întrebat:

Bunaaa!
Iubitul meu imi spune ca in poze sunt frumoasa etc, ca arat mult mai bine si cand sunt cu el zice ca sunt mai urata, nu stiu ce sa fac in legatura cu asta...un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Buna. Poate ca vrea sa iti transmita faptul ca ar trebui sa te aranjezi la fel de bine cum o faci in pentru poze. Sunt baieti care au pretentia ca fata de langa ei sa fie mereu frumoasa si aranjata. Insa daca si dupa ce te aranjezi tot continua sa iti spuna ca nu arati ok, ar trebui in primul rand sa il parasesti, pentru ca nu are nimeni dreptul sa iti spuna ca esti urata, mai ales daca se refera la aspectul fizic. iar in al doilea rand, poate ca ar fi ok daca ai mentinu un balans intre realitate si poze ( adica sa incerci sa nu le mai editezi asa de mult ). Oricum, ca si concluzie, cred ca te prefera aranjata atunci cand sunteti impreuna, insa ai grija pentru ce anume a ales sa fie impreuna cu tine. Pentru ca daca te-a ales doar pentru aspectul fizic, atunci este o problema, insa daca te-a ales pentru alte calitati pe pe care le ei, atunci ar trebui sa isi revizuiasca comportamentul sau modul de exprimare, pentru ca am mai spus, nimeni nu are dreptul sa iti adreseze vreun cuvant urat, mai ales cand vine vorba de aspectul fizic;*
Ai grija de tine.

11 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Altul!

| UnDiavol a răspuns:

Ai pasa de imaginea ta nu de tine

Dacă iubești cu Adevărată inima ai sufletul restul este trecător și nici nu Conteza

| Floridori a răspuns:

Un sfat? Schimba-ti iubitul!

| NotNamed a răspuns:

Poate are dreptate

| Alexandra338 explică (pentru NotNamed):

Pai dupa 8 luni, si a schimbat parerea, nu prea cred

| Sofer a răspuns:

E ca și cum ar cumpăra o mașină. În poze impecabila și realitate asa și asa. Sa lase pozele și sa se axeze la cum arata persoana în realitate.

| alexalx1234 a răspuns:

Și ce mai cauți cu el? Fetele ca tine stau să fie jignite cu astfel de gunoaie când în lume sunt alți băieți care v-ar aprecia așa cum sunteți, dar voi nu vreți astfel de băieți.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil glumeste.

| Adry05 a răspuns:

Ești fotogenică, n-ai ce face. poate nu ți-a zis-o așa răutăcios cum o zici tu, ci ca pe observație

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru UnDiavol):

"Ai" vine de la verbul "a avea" sau regionalismul usturoi în Ardeal. "ÎI" se scrie cu "î". Substantivele proprii se scriu cu litera mare si cuvintele de la inceputul propozitiei. Cat despre dezacordul din propozitia "Dacă iubești cu Adevărată inima ai sufletul" sa nu mai vorbim. Ar trebui sa mai pui mana pe carte si abia apoi sa dai sfaturi altora!

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Pune mana si ai grija de mecla ta si eventual gaseste pe unul mai bun.