| Iubiiitzica a întrebat:

Bunaaa! Niste statusurii puppy dog eyes de indiferenta vreau si eu puppy dog eyes :* Pupici :* Funda :* scuze de categorie :p

Răspuns Câştigător
| AnnSt a răspuns:

Fii sigură că rimelul şi fondul de ten nu te vor face mai frumoasă! happy

Baietii habar n`au ca, cu un singur sms pot face o fata fericita! ♥

Zâmbește, mâine ai putea fi știrb!

Te rog frumos sa nu-mi mai apari in vis!

Nu, nu sunt supărată pentru că ai plecat, ci pentru că o dată cu tine ai luat visele, zâmbetul și o parte din sufletul meu...

De ce`ai făcut asta? straight face De ce chiar tu? … Chiar eşti în stare să`mi iei sufletuoh go on

Parcă tot ce a fost… N`a fost! straight face S`a terminat cu un adio şi fără rostoh go on

Când vezi două fete îmbrățișându-se spui că sunt pe invers.
Dar nu te gândești că, una din ele a dorit să se descarce, din cauză că unui prost, nu i-a păsat de ea.

Am primit palme de la viaţă, când nu mă aşteptam. M-au trădat ăia pe care din suflet îi iubeam oh go on.

„Am tot sperat ca raul asta va trece, dar afara e tot frig iar eu pe interior sunt tot mai rece!

Razi dar nu in hohote. Fii dulce dar nu pana sa provoci greata. Dar mai ales fii femeie - nu papusa!
Uneori vreau sa uit, dar mi-amintesc mai tare. N-ai dat semne de viata, ai dat semne de intrebare.
Nu uita. Stele care cad. Nu pier. Stele care cad, se duc spre un alt cer.
Sunt incapatanata pentru ca cineva mi-a demonstrat, ca pot avea orice daca imi doresc cu-adevarat!
Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.:*
Obișnuiește-te cu faptul că nu vei avea ce îţi doreşti!
Si tine minte. O fata loveste prin fapte. Nu prin cuvinte
Si o sa te las sa iti vezi de drumul tau, atunci cand o sa te uit sigur o sa iti para rau.
Poate c-am inteles gresit de la inceput! Poate ca n-am inteles ca nu s-a putut!
Nu trebuie decat sa fii mai impulsiva, un pic mai agresiva.

Mi-ai dat o imbratisare cand aveam nevoie, mi-ai dat sfaturi chiar de n-am ascultat... Ai fost acolo cand inima imi plangea Prietenia ta mi-a dat puterea care imi lipsea, iti multumesc ca faci parte din viata mea! ♥

Esti discreta, distanta, distrugatoare.

Viata ne ofera şocuri.Imprevizibilă ca o curvă pe tocuri!
In gandul meu mereu te port Ca pe un lucru sfant As vrea sa stiu ca-ti amintesti Si tu de noi din cand. in cand.
Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie!

♥ Mi-ar plăcea să cred că nici n-ai existat!

Asa ca numai vreau sa-ti fiu aproape. Numai vreau sa te fac sa uiti de toate.

Daca ai nevoie de mine, numai sunt aici. Strig-o pe ea! Poate isi face griji... happy

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.

Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie!

Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

Viaţa merge înainte ce a fost a fost. Nu te poţi abţine şi nu îl poţi uita, îl iertai mereu chiar dacă îţi greşea.

Am intrebari de pus,raspunsuri de dat,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Pot gasi cate unu’ ca tine,la fiecare metru patrat.:*

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici,de ce vrei, ma-ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi se rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel.:*

Acum nu mai e cum era. Acum e puternica, stie ce vrea.

Am uitat ce ti-am spus si cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte.

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput.:*

Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!

As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot, dar si la mine.

Esti mereu pe langa si cred ca n-are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu si stii ca nu sunt mama ta sa te iert mereu!

Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista!love struck

Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

As vrea sa cred, sa pot visa.:-

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Daca imi permit sa-ti dau o gaura in torace, si sa te violez, efectiv in inima, se pune ca sunt un bastard insensibil?

Mars in cotet cu statusurile tale, milogelile tale si patetismul tau acut!

| Sunshineeeeeeee a răspuns:

Nu mintsii cand mint si eu... Si nu`mi zice "Pa!". Asta e replica mea.happy

Amintirea ce ne leaga e doar o poza rupta... Stop cadru! Parca e o piesa de teatru. Rolul tau pe scena a fost sa fii cu alta, sa fiu cu altul ca asa a vrut soarta. Dar de fiecare data apare altu.

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine...

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta.

Ai spus ca pleci in 10 minute, eu ti-am spus ironica, du-te.

Detalii, nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu crezi in cuvinte.

Fiecare moment e un nou inceput, viata merge inainte, indiferent de ce-ai facut!

Nu sunt genul care sa se planga... pot sa n-am nimic, tot o sa-mi ajunga!

Ma amuza baieteii care se vaita ca au suferit din dragoste, Si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le facă. v-a ranit orgoliul, ma, nu sentimentele!

Cand vine vb de iubire...tin POSTlaughing

Si e normal acum sa fiu asa, când de la cei dragi auzeam în loc de sfaturi : "E treaba ta ce faci!"

Sa nu-ti amintesti de mine, te rog uita ca traiesc, nu ma mai suna sa-mi spui in miez de noapte "Te iubesc!". Nu mai vreau sa te aud nici pe tine nici cum minti sunt satula de tine frate si de atatea rugaminti.

Fa cumva si mergi mai departe. Stii ca poti! Stii ca se poate. Sa privesti in spate nu are rost. Nu o sa mai fie ce a fost

"Fa-ti timp sa iubesti chiar daca nu esti iubit/Si chiar si singur pe pamant sa fi cel mai fericit."

Nu mai sunt copilu cu slabiciuni de alta data/Acum sunt slabiciunea altora c-am caracter de piatra

La cate pietre-n cap mi-am luat normal ca-m caracter de piatra

Ca mine sunt putine dar ca el sunt totiwinking

Sa plang pentru un baiat? fetelor va rog...machiajul este asa de scump! big grin

Am nevoie de un baiat care sa imi stearga rujul de pe buze, nu rimelul de la ochi!winking

| Inlovewithsummer a răspuns:

Nu va mai maimutariti asa rolling eyes. Si incetati cu cocalarismele, va rog "puppy dog eyes"!

| Atotstiutorul a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu!

| Dumnezău a răspuns (pentru Inlovewithsummer):

Inceteaza cu emoticoanele excesive si poate n-o sa-ti dau o gaura in trahee, spre a te viola in esofag.Cine cere statusuri merita tot ce-i mai rau si mai ciumat pe lumea asta!

| Inlovewithsummer a răspuns (pentru Dumnezău):

Pe bune ca era raspuns la comentariul meu?laughing Ai o imaginatie bogata, insa imaginatia asta a ta nu te face sa pari mai presus, asa ca ..get a life!

| Dumnezău a răspuns (pentru Inlovewithsummer):

I got a life.A quite nice one too.Doar ca imi place sa mi-o bat de oricine si sa fiu mizantrop.Si merita oricine foloseste emoticoane excesiv sa ti-o bati de el/ea. Apropo, chiar sunt mai presus, sunt un produs superior al speciei.