| DarthRevan a întrebat:

Ca sa te placa o fata? Trebuie mai intai sa fie atrasa sexual de tine (Fizic) dupa apare personalitaeta(partea mentala)? Si dupa apare interesul financiar? Spunet-imi si mie cum sta treaba la fete, si de ce fetele desconsidera baietii mai mici ca ele de varsta? Desi sunt cupluri in care baiatul e mai mic ca fata?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele cauta un baiat care o poate controla, sa stie exact cum se simte si sa o faca fericita.
Da cel mai mult conteaza caracterul tau, dar si fizicul conteaza si starea financiarã. Din cauza starii financiare fetele se uitã la baieti mai mari, si caracterul intra aici
Fii tu insuti si fi atent la fetele din jurul tau, o sa iti dai seama cand o fata te place nu trebuie sa iti spuna. Tu ascultati doar instinctul

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

Interesanta opinie!

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

De obicei pe mine fizic ma plac fetele, cel putin la inceput!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthRevan):

Aratãti foarte repede intentiile, se spune ca fetele au un al 6-lea simt ele stiu deja ce vrei. Nu trebuie sa o lungesti sau sa iti fie teama, de obicei asta e cel mai turn off

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

Nu imi e teama, de obicei greseala mea nu e timiditatea ca la alti baieti, e ideea ca uneori vorbesc mult si am mult curaj si nu sunt asa interesat de cealalta persoana pentru ca nu prea conicide cu pasiunile mele. Spre exemplu eu am un set de standarde, criterii la fiecare fata, in functie de ele stiu unde sa clasific fata cu care vorbesc.Prietene(unde nu exista interes sexual) - Ele pot face orice atata timp cat ne respectam reciproc, pot fuma, pot avea un stil de viata nesanatos, adica asta e alegerea lor.
Cand vine vorba de posibile partenere(Exista o atractie sexuala intre mine si ea) atunci intervin criteriile astea -Nu vreau sa fumeze, sa consume alocl, sa fie cat de cat sanatoasa in privinta dietei si a stilului ei de viata.Sa aiba o pasiune pentru care sa lupte, sa munceasca din greu pentru ceea ce vreau si eu sa o sustin si sa o inteleg.Deci nu pot sa las din criterii la fete doar de dragul de a ajunge in pat cu ele.Sunt mai romantic de fel, cred in sentimente si imi place sa fiu vulnerabil, un barbat puternic nu-i este frica sa simta sentimente si emotii, ci le imbratiseaza.Deci nu e asa mare chestia cu increderea la mine, mai mult ca vorbesc mult si uneori nu stiu cum sa raspund inapoi ( nu stiu sa fac glume bune) adica nu sunt asa de emotional and funny.Si astea ma dezavantajeaza, dar am alte atuuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthRevan):

Vezi cursul acesta https://youtu.be/b-a1jXgAsQI
Eu sunt total invers uneori nu am curaj si fata isi Pierde interesul, la tine poate e problema ca incerci prea tare, si le oferi prea multa atentie dintr-o datã. Daca nu prea le bagi in seama si nu te deschizi prea mult si asa le poti face sa te placa.
De obicei trebuie sa o lasi pe ea sã se deschidã fata de tine, si tu trebuie doar sa o ghidezi cu minim de cuvinte. Cam in orice conversatie cu o fata trebuie sa vorbesti despre ea deoarece are o minte solipsistica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DarthRevan):

Vezi mai ales min 19-20

| DarthRevan explică (pentru anonim_4396):

Asta fac, deja am o intalnire cu o fata draguta.Nu e perfecta, dar man are forme, arata ok.Deci nu ma plang, cred ca baiat, e nevoie sa castig experienta, nici sa fiu un curvar.Dar nici sa stau ca labarii happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Fiecare fata gandeste si actioneaza diferit.
Acum nu ea decide pe cine sa placa, dar e ok ordinea ta pana la bani.
Daca o fata sta cu cineva pentru bani, nu insemna ca il si place.
Si personalitatea trebuie combinata cu putina carisma.
In primele zile vei fi interesant in ochii ei daca ai o personalitate ok, dar vei deveni plictisitor daca nu ai putina carisma.
Seriozitatea fara umor e ca o bicicleta fara roti!
Cine ti-a zis tie ca fetele desconsidera baietii mai mici?
Sunt destule exemple unde fata e mai mare, uneori chiar si de inaltime.
Asta chiar nu da bine...
Fata de altii ai inteles bine notiunea de atractie, e cel mai relevant sa fie atrasa fizic de tine!

| mentholinks a răspuns:

Ca sa ai succes trebuie sa bifezi la cel putin 2 din cele 3 enumerate de tine.