| Forza4Milano a întrebat:

Cand faci pentru prima oara sex ti se rupe ata?

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

La unii da la altii nu, eu nu o am rupta, dar cand mi-am inceput viata sexuala ma durea, cu timpul fortand zona aceea ata se intinde daca nu se rupe, de exemplu eu fortand-o fara sa imi dau seama in partide mai lungi prin penetrare continua, cateva zile era ata umflata, durerea era ca o iritatie care pisca la atingere, dupa vindecare era ok, am patit asta de vreo 3 ori pana mi s-a intins sa nu ma mai deranjeze, acum nu mai am probleme. Ata se rupe dintr-o data si dureros prin penetrare doar daca partenera ta nu e destul de uda, tu fortand "pe uscat" fortezi, si te ranesti si tu, si e posibil sa o ranesti si pe ea, sfatul meu e sa nu sari niciodata peste un preludiu de calitate.

| MarianWLF a răspuns:

Chill laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu si este indicat sa nu se rupa niciodata, fiindca penisul nu mai este atat de sensibil si nu se mai excita usor.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. La un penis sanatos nu trebuie sa se rupa ata de care vobesti.

| Floridori a răspuns:

Daca frenul penian se rupe, acest lucru reprezinta o problema, putand insemna un penis inert.
Deci aceste povesti populare despre "ruperea atei" nu sunt mai mult decat niste tampenii.

Numai bine!

| dinaprilie a răspuns:

Nu neaparat. Unii pot face sex pana la batranete si raman cu " ata " acolo.

| Forza4Milano explică (pentru dinaprilie):

Te doare cand ti se rupe?

| dinaprilie a răspuns (pentru Forza4Milano):

In asentimentul meu insesizabil dar poate la tine sa fie mai dureros. Depinde de perceptia fiecaruia. Oricum in timpul actului este un amestec de placere cu durere asa ca...

| dinaprilie a răspuns:

Ok.

| Forza4Milano explică:

Il cunosc si ma rog in fiecare seara la El.nu inteleg ce legatura are casatoria cu pacatul sau pacatul cu sexul.asta vreau sa imi explici