| anonim_4396 a întrebat:

Când ti se rupe ata de la penis? Si, e normal sa se rupa? Dar e bine sa o rupi singur si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Ata se rupe la barbati ca sa te fac sa intelegi in proportie de 95 % daca iubita e virgina pentru ca presupune o fortare, plus ca se adauga si faptul ca muschii vaginali nu sunt obisnuiti cu asa ceva.Deci atunci se produce ruptura.Deasemenea nu iti recomanad sa o faci ci mai bine sa stai asa cu ea pana cand o sa gasesti ofata cu care sa faci sex. Parerea mea e ca o fata ar trebui sa aprecieze daca baiatu inca are ata nerupta.In primul rand ca e posibil sa nu mai fi facut-o deloc si in al doilea ca daca se rupe cand o face cu ea se considera ca ea la dezverginat.Ca o paranteza ata se mai rupe si n timpu unor partide de sex mai nebun sau extrem, pozitii si alte fantezii. Daca vrei sa scapi de ea o poti face chirurgical.Categoric sa o rupi tu nu e indicat pentru ca poti sa faci infectie sau mai stiu eu ce si ustura rau cand se rupe de aceea e recomandat sa fie in timpu unui act sexual cu o partenera p ca lichidu vaginal secretat are rol de a mai imblanzii din usturimea respectiva, la care se adauga si traierile care la ai atunci care te face sa uti de durere.Parerea mea e sa ai rabadare. seara faina.

7 răspunsuri:
| George111222333 a răspuns:

Ti se rupe cand iti creste, cand te masturbezi. E normal sa se rupa. Daca vrei sa ti-o rupi incepi sa dai laba.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru George111222333):

Nu mai deschide gura ca zici numai prostii.

ata se rupe la un procent foarte mic de barabati, undeva la 20%. restul barbatilor pot ramane cu atat intacta pentru totdeauna indiferent de faptul ca au sau nu o fiata sexuala activa.

Nu, nu e bine deloc sa o rupi singur, nu are niciun sens si nicio logica

| OnuOnulică a răspuns:

Se rupe cand faci sex. Da, e normal sa se rupa nu ar trebui sa iti faci griji.

Nu ai cum sa ti-o rupi singur daca nu faci sex.

| eduard1 a răspuns:

La unii se rupe la alţii nu. Sunt normale ambele situaţii.
Nu are nici un sens să te preocupi de chestiune (să o rupi singur)...

| Emilian65 a răspuns:

De obicei ata, semnul virginitatii la baieti, se rupe odata cu primul act sexual, dar nu intotdeauna se intampla sa se rupa. El se rupe dupa mai multe acte sexuale sau nu se rupe deloc. In nici un caz sa nu incerci sa o rupi tu. Te poti infecta si sa dai peste alte necazuri.

| allexia23 a răspuns:

Mai baiatule, numai prostii iti ies pe gura...dai la laba, da-o de toti peretii...vezi tu ce-i mai poti face... daca tot vrei sa te folosesti doar tu de ea

| aumih16 a răspuns:

Cand faci sex da se poate rupe bineinteles