| Elenaiulia a întrebat:

Cat timp ar trebui sa faci sex ca sa ramai insarcinata?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Trebuie doar sa ejaculeze in tine, ca sa ramai insarcinata. Si, sa nu aiba probleme, gen sa nu fie sperma ''productiva''

Răspuns Apreciat de Editori
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu stiu daca in toata istoria acestui site s-a mai pus o asemenea intrebare despre viteza necesara actului, pentru a ramane insarcinata!
Daca atractia si excitatia sunt mari, e suficient sa intre si din cel mult 2-3 miscari de intromisiune, sa si ejaculeze!
Din acel moment, incepe "Olimpiada", adica maratonul omuletilor catre marele ovul, care trebuie cucerit!
Sa speram ca tot restul contextual este pozitiv, iar peste 9 luni poate ai sa ne spui ca ai reusit sa faci un bebe frumos, normal si sanatos, de nota 10!
Multa sanatate, alimentatie rationala si miscare echilibrata, fara tigari si alcool, si mai ales, sa asculti marii titani ai muzicii clasice in timpul sarcinii, incepand cu Mozart, Bach, Beethoven, Vivaldi si ceilalalti, care astfel vor favoriza dezvoltarea retelei neuronale a lui bebe!
De asemenea, sa ii vorbesti, mangaind burtica, cas si cum te-ar intelege, pentru ca el te aude, si asta de asemenea favorizeaza o buna dezvoltare a lui si crearea unei si mai puternice legaturi intre voi!
Dar muzica sa o alternezi si cu cea de dans, si sa si dansezi!
Asteptam vesti bune!
Success!

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La momentul potrivit adica in perioada ovulatiei, este suficienta si o singura intromisiune a penisului in vagin care sa se finalizeze cu ejacularea spermei.

| Elenaiulia explică (pentru corbulalbrosu):

Cat poate sa insemne asta. (timpul)

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Elenaiulia):

Timpul efectiv nu conteaza deloc, fiindca totul se poate produce in cateva secunde (2-5 secunde), adica doar timpul necesar pentru a introduce penisul in vagins, sa se produca instantaneu ejacularea si imediat dupa ejaculare penisul sa fie scos rapid din vagin.

| Elenaiulia explică (pentru NoSmile):

Am inteles..sti si in cat timp poate ejacula?

| Elenaiulia explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti in perioada fertila este suficient sa te penetreze si sa ejaculeze in tine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Elenaiulia):

Timpul cat isi poate retine un barbat ejacularea, depinde de mai multi factori printre care se pot enumera : experienta sa sexuala, gradul de excitabilitate, ritmicitatea actelor sexuale, tineretea partenerei de sex, varsta, etc., etc. In cazul adolescentilor foarte tineri, lipsiti de experienta, si foarte excitati, ejacularea se poate produce chiar din prima clipa, cea in care glandul penisului se atinge de vulva/himen sau este introdus in vagin. Sunt chiar si cazuri in care ejacularea se produce inainte de a incepe penetrarea efectiva. In cazul unui partener experimentat, actul sexual poate dura zeci de minute pana ce se produce ejacularea, sau pot exista si situatii in care ejacularea sa nici nu se produca.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul nu are experinta sexuala si mai este si foarte excitat, este de ajuns sa intre si sa iasa, ejaculand aproape instantaneu, adica cateva secunde.

| blackPug97 a răspuns:

De multe ori e de ajuns cateva secunde laughing

| RAY a răspuns (pentru NoSmile):

Trebuie sa fie la ovulatie

| Durassica22 a răspuns:

Si 2-3 minute sunt de ajuns