| anonim_4396 a întrebat:

Cat trebuie sa fii dispus sa lupti si sa incerci ca persoana iubita sa se intoarca inapoi la tine?

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Deloc. Fiecare cu durerea lui.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde cât de mult l-ai iubit!

| Tmcn a răspuns:

Dacă încă te iubeşte şi totul s-a terminat dintr-o prostie sau din vina ta, merită să lupţi cât de mult poţi.
Dar numai dacă sentimentele voastre sunt puternice, altfel n-are rost să lupţi pentru ceva ce ai pierdut deja.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Daca iubesti o persoana cu adevarat nu exista limite sa lupti pentru ia lupti pana nu mai poti dar nu renunta niciodata pentru persoana iubita niciodata. FUnda?

| metamorfoza666 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mult prea mult...

| metamorfoza666 a răspuns (pentru Tmcn):

Asta e ideea.nu stiu ce sentimente mai are pentru mine.si nici sa vorbeasca despre asta nu vrea, desi da altceva de inteles...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru metamorfoza666):

Atunci continuă să lupți. Ai grijă, nu vreau să te descurajez, dar
uneori lupți pentru cine nu-ți merită iubirea.

| metamorfoza666 a răspuns (pentru neutrino):

Si daca doare prea tare?

| Tmcn a răspuns (pentru metamorfoza666):

Spune-i că e important să ştii măcar atât. Dacă evită prea mult să răspundă, poţi considera că s-a terminat, se subînţelege că a trecut peste. Insistă că e important să ştii.

| aasdfghjkl a răspuns:

Pana se intoarce.

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai depinde cat de mult ti la ea aceea persoana si cat de mult o iubesti. Daca o iubesti merita orice efort pentru o a aduce inapoi.Macar incerci decat sa ramai cu regretul pe urma ca nu ai incercat.
Sincer iti spun ca si eu am luptat ca sa il readuc inapoi in viata mea.Am facut tot ce mi-a stat in putinta dar degeaba nu sa mai putut face nimic.Asa ca in cazul meu trebuie sa ma resemnez si sa merg mai departe chiar daca nu este el langa minesad.
Uneori cand luptam sa aducem persoana iubita inapoi ne aduce reusite s-au nu. Oricum nu trebuie sa ne pierdem speranta. Daca nu se mai poate, asta este, chiar daca doare macar am incercat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru metamorfoza666):

Si dacă doare prea tare, tot lupți! Ori "încerci", dacă îți place mai mult termenul ăsta big grin.
Cel puțin, nu trăiești cu regretul că n-ai încercat. Și n-ai ce-ți reproșa.

| KillSuckers a răspuns:

Iubirea nu are limite! Trebuie să îi respecţi dorinţa, şi să îi da-i pace, altfel, se vor ivii conflicte între voi, v-a fii şi mai rau. happy

| neutrino a răspuns (pentru metamorfoza666):

Fiecare om are cicatricele lui.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu poti lupta prea mult pentru a intoarce persoana iubita inapoi la tine.Dar -daca stii sa iubesti-vei lupta pana la ultima suflare ca aceasta sa fie fericita-alaturi de tine sau nu-.

| alexhardy a răspuns:

Direct proportional cu dragostea care i-o porti.