| pantofipantofi a întrebat:

Cate kg trebuie sa aiba o fata la inaltimea 1.71 cm, credeti ca 57 kg este mult? ar trebui sa mai slabeasca?

12 răspunsuri:
| mishu22 a răspuns:

Cred ca ai suficient! important e sa te simti ti bine si sa ai incredere in tine! Parerea mea e ca nici prea slaba nu e cool sa fii! daca poti sa te mentii asa e ok!

| neutrino a răspuns:

Pentru o partida de sex, conteaza mai putin.

| gabriel6426 a răspuns:

Trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea adica 60 kg. acum depinde si de varsta ta

| pantofipantofi explică (pentru gabriel6426):

27 ani

| lexzor a răspuns:

Da, esti chiar mai slaba la inaltimea ta. La 1.65 trebuie sa ai 57-58 de kg. Deci nu iti va griji, esti normala happy

| TeddyDaiana95 a răspuns:

Nu nu cred
esti potrivita la inaltimea ta

| HueyFreeman a răspuns (pentru gabriel6426):

Daca am 1, 10 m?

| Adrian37 a răspuns:

La 1,71 ar trebui sa ai 55 kg

| Serena1996love a răspuns:

La inaltimea si varsta ta esti chair slaba. Maximul la aceasta varsta e de 62-63 kg! Tine-o tot asa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 63 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, eşti BINE şi NU trebuie să mai slăbeşti ( ai chiar mai puţin cu 6 kg )!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

61, deci e chiar ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

60 este greutatea indicata, 57 este slaba. daca ii place constitutia schelet insirat...asta e..doar ca sanatatea nu prea e la ea acasa. seara buna.