| Osana254 a întrebat:

Ce ai face dacă s-ar întoarce fostul a tine dar tu ai deja o relatie? Câți mai aveți sentimente pentru ei sau simțiți ceva?

4 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Am fost în situația asta și pot sa zic...SA NU TE ÎMPACI NOCIODATA cu un fost ca prima data pare dragut și ales dar după face aceeași greseala. Ramai cu actualul. Sentimentele tale către fostul o sa dispară. Nu strica relația de acum pentru cineva cu care nu ți a ieșit relația ca nu merita deloc. A fost o lecție. Nu te mai întoarce!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Fiecare relatie care ne-a marcat in viata, este o relatie karmica.
Avem ceva de invatat din fiecare.
Daca tu reiei relatia cu fostul, te intorci sa repeti aceeasi lectie. O vei repeta pana pricepi ce era de priceput.
In momentul in care ti-ai invatat lectia, cu timpul se vor estompa si sentimentele.

Daca te macina astfel de intrebari, ganduri: "ce-ar fi fost daca", cel mai bine e sa vorbesti cu un psiholog. Te va ajuta sa constientizezi care a fost lectia.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ca sa-ti raspund la intrebari.
Bineinteles ca exista sentimente, vor exista mereu. Nu stiu cum sa-ti explic, ele transced bariera temporala. Unii oameni trebuie sa se intalneasca. Viata inventeaza scenarii incredibile ca sa aduca 2 oameni fata in fata. Dar nu pentru a ramane impreuna. Ci ca sa-si invete fiecare lectia.

| Violleta2022 a răspuns:

I-as da flit in secunda urmatoare.
La un "fost" nu m-am intors niciodata si nu recomand nimanui sa faca asta, fiindca o relatie care nu a functionat inainte, cu siguranta nu va functiona niciodata.