| RAY a întrebat:

Ce anume te motiveaza sa intri intr-o relatie? Ce asteptari ai de la persoana respectiva?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Nu intru cu asteptari intr-o relatie. Toti intra cu asteptari dar, cum ramane cu oferitul? Daca ambii intra intr-o relatie cerand, nu va fi de durata, vor aparea probleme. Intru daruind cat simt nevoia, inainte sa intrii intr-o relatie, trebuie sa fii fericit singur, daca esti fericit doar intr-o relatie, cand se termina acea relatie, persoana aceea pleaca cu fericirea ta, pentru ca tu te-ai bazat pe fericirea care acea persoana ti-o crea. Nu e bine ca fericirea ta sa fie in mana unei persoana, daca acea persoana pleaca, iti ia tot. Sunt fericit singur, asa pot fii fericit si intr-o relatie, pentru ca nu pun presiune pe persoana cu care vreau sa fiu, sa fie responsabila de fericirea mea. Astfel nu e presiune, iar daca persoana respectiva pleaca, eu fiind responsabil de fericirea mea, nu imi ia nimic cand pleaca, raman bine. Bagati asta la cap pretenasi si nu veti mai suferii?

| RAY explică (pentru MarianWLF):

Nu pot, eu mereu am asteptari

| MarianWLF a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca te bazezi pe alte persoane sa-ti indeplineasca anumite dorinte, nu te mai baza, ofera-ti tu tot ce ai nevoie, nu fii dependent de partener, dar nici nu iti calca pe mandrie.

| RAY explică (pentru MarianWLF):

Ai dreptate, dar e ceva involuntar

| MarianWLF a răspuns (pentru RAY):

Ar fii o intreaga istorie de discutat aici, dar pe scurt, daca te-ai obisnuit sa gandesti asa, nu inseamna ca nu iti poti schimba gandirea. Obisnuinta devinde rutina, deci sparge rutina si rescrie-ti modul de a gandi in favoarea ta.

| RAY explică (pentru MarianWLF):

Asa e, de doua saptamani numai consum dulciuri, intr-un fel am schimat o parte din rutina mea zilnica

24 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Faptul ca ma poate completa, ma poate face sa mai uit de probleme, imi poate oferi dragoste, afectiune si atentie.

O femeie e mai grijulie de fel, daca esti racit si iti uiti medicamentele,, te suna pana se asigura ca le-ai luat de 2 ori )))) asta asa ca o paranteza.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Tu ai nevoie de siguranta man ))))))))))

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar in viata e bine sa primesti si ceea ce oferi.

| Freya1 a răspuns:

Ma imping sentimentele, simturile nu ceva planuri anume.
Sa ma iubeasca, sa ma asculte, sa ma respecte sa fie cu si langa mine.

| RAY explică (pentru Freya1):

Sexul cat de mult conteaza?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Conteaza ca si in orce relatie.La mine nu sunt probleme.
Si sunt de parere ca treptat in timp ce va cunosteti invatati ce ii place celuilalt, cum vrea celalalt si va coordonati.

| SG1995 a răspuns:

Sex, comunicare, empatizare, viață la comun.

| mentholinks a răspuns:

Gandul ca pot petrece momente frumoase alaturi de cineva si nu traind toata viata ca un labar trist si, sau frustrat.

| Plato a răspuns:

O relatie te ajuta din multe puncte de vedere, vine cu multe impliniri, iar asta e un motiv pentru toti, cred.
Cat despre asteptari, fidelitatea, respectul, sinceriratea, daruirea sunt niste necesitati.

| RAY explică (pentru Plato):

Asa e, vezi tu ma uimesti in seara asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi sare inima din loc când vãd relatii si e totul roz.Sa-mi toate toti nervii si linistea

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu ma motiveaza nimic sa intru intr-o relatie.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Sa mearga cu mine in cimitir

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Cool,si acolo ce sa faceti? de curand vad un serial cu vrajitoare, demoni

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Gasim noi

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Romantic in cimitir

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nici nu ti imaginezi

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Cel mai mult si mai mult ma motiveaza atasamentul fata de persoana respectiva.
Ma astept sa fie o persoana buna, cu capul pe umeri, simtul umorului.

| Mayastra a răspuns:

Faptul ca ma simt eu insumi cand sunt cu persoana respectiva si faptul ca pot vb cu ea chiar si atunci cand nu vorbim si ne uitam unul la altul.