| RAY a întrebat:

Ce ar putea inesmna o relatie intro o fata de 16 -20 si un baiat de acelasi varsta, la ce se asteapta fetele la relati de astea? va asteptati sa va casatori? credeti ca un baiat de ani aia poate sa formeze o familie? de ce nu putem accepta sexul ca o nevoie si nu ca o obligatie fata de cineva?

12 răspunsuri:
| BaMmM a răspuns:

Parerea mea strict personala este ca ca la varsta asta fetele nu asteapta nimic mai mult din partea baietilor decat atentie, ele vor mereu sa fiti impreuna, sa o saruti in public in fata prietenilor, sa nu te sfiesti cu ea si multe alte chesti.
Nu cred ca asteapta sa va casatoriti asta daca nu gasesti una de la eu stiu ce cucieti din deal care sa fie batuta in cap si sa nu ii fie impusa casatoria de familie.
Dupa parerea mea un baiat cu varsta cuprinsa intre 16 si 20 de ani nu este destul de matur mintal pentru a forma o familie.Intr-o familie nu este nu curge numai lapte si miere asa cum vedeti prin filme, iar aceste dispute trebuiesc rezolvate cu ajutorul rationamentului iar de aceea un baiat cu aceasta varsta nu este capabil sa intemeieze o familie.
Sincer pentru intrebarea cu sexul nu prea am un raspuns foarte precis.
Sexul in sine este o nevoie fiziologica pe care corpul o cere in permanenta.

Sper ca ti-am fost de ajutor

PS:Imi cer scuze pentru greselile de ortografie.

| igrek a răspuns:

Majoritatea îs prostalăi care stau după copile, n-ai ce luă în serios. Aia e moartă după tine iar tu ești mort după aia mică, cam așa se întâmplă cu ăștia copți la minte.

| mgtow a răspuns:

Le place ca o au stramta de aia stau dupa ele, acum daca incerci o tipa la pat si nu te simti bine cu ea e pentru ca i s-a marit diametrul vaginal.

| RAY explică (pentru BaMmM):

Imi place parerea ta personala

| Zenithf a răspuns:

Sexul este o nevoie fireasca, si pentru baieti si pentru fete. Dar, sunt mai multi "dar". O fata nu poate sa o faca cu oricine, ea are nevoie de siguranta, de promisiune, de tandrete si de ocrotire.
Si discutia poate sa continue, dar sper ca inceputul l-ai prins bine.

| MadalynaOke a răspuns:

Cum ma sa te casatoresti? Uni ink mai treiesc pe vremea lu impuscatu'. Dupa 30 de ani insuratoare si copii. Tocmai de aia eu gandesc asa. Ca daca iti faci prieten inainte de 20 de ani ai timp mai bine de 10 ani sa va bucurati impreuna de viata, sa va asigurati un serviciu bun, apoi casnicia. In atatia ani vedeti cat de buna e relatia. De ce sa te casatoresti la 20 de ani ca sa divortezi dupa nici 5 ani?

| Raiiiisa a răspuns (pentru MadalynaOke):

Da cine a zis ca vrea sa se casatoreasca la 20 de ani?
Gnadesti bine, pentru tine.Asta nu insemna ca gandirea ta trebuie sa o punem si noi in aplicare.
Tu ai impresia ca daca te casatoresti dupa 10 ani de relatie, nu mai divortezi si o sa ai o casnicie perfecta?! Te inseli.

| Raiiiisa a răspuns (pentru MadalynaOke):

Cand te potrivesti cu o persoana, nu mai stai sa tii cont de diferenta de varsta.
Daca ai o relatie cu o persoana mai mare ca tine, asta nu insemna ca vrei/sau te vei casatori cu ea.
Pentru mine, baiatul trebuie sa fie macar cu 2, 3 ani mai mare, pentru ca in momentul asta nu ma simt atrasa de tipii de varsta, din mai multe motive, plus ca am nevoie de o persoana mai matura ca si mine de la care sa invat ceva, nu pe care sa o invat eu.

Si nu cred ca un baiat de 20 de ani e pregatit sa intretina o familie.

Ar fi o prostie ca sa accepti sexul ca o obligatie fata de cineva,si nu ca o placere.
Adica, faci sex doar pentru partener, sau ca sa te simti si tu bine?!
Cand iubesti pe cineva, nu o faci din obligatie, o faci din dorinta de a-ti arata sentimentele fata de celalalt.

Asta e parerea mea.

| MadalynaOke a răspuns (pentru Raiiiisa):

Scad sansele bei fato.

| MadalynaOke a răspuns (pentru Raiiiisa):

Tu chiar ai scris comentariul asta pentru mine? Ce treaba are sula cu prefectura? Nu vad ce are de a face cu ce am scris eu sau cu intrebarea macar.

| Raiiiisa a răspuns (pentru MadalynaOke):

Hei fato,vezi ca nu suntem in satra, asa ca cenzureazate.
Scad sansale cui?laughing
Argumenteaza, draguto daca te tii asa inteligenta, nu ca ai fi:*

Si comentariul de jos era pentru intrebare, nu pentru tine.
Ne dai citate din ziare sau ce?laughing

| MadalynaOke a răspuns (pentru Raiiiisa):

Atunci bine ca esti asa inteligenta de ai nimerit tot mie sa-mi cscrii.