| AndreeaDeea210 a întrebat:

Ce ați face dacă v-ati indragosti de prietenul cel mai bun al iubitului vostru?
Va rog fiti sincere!

Răspuns Câştigător
| Rux04 a răspuns:

Nimic. L-aș lăsa în pace. Atracțiile sunt trecătoare. Nu merită să sufere omul de lângă mine pentru asta.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, as considera ca e o atractie trecatoare si m-as tine departe de persoana aia si m-as concentra in continuare pe iubitul meu cum e si normal

| dd17 a răspuns:

As face in asa fel incat sa mi treaca! Sunt convins ca daca ar afla s ar supara tare

| Demetrov a răspuns:

Prietenia dainuie mai mult decat iubirea.

| AndreeaDeea210 explică (pentru Demetrov):

Nu inteleg ..Fii mai explicit/ă

| SG1995 a răspuns:

Nașpa, dacă nu vrei să-ți strici relația cu iubitul (oricum moartă), o prietenie faină și propria reputație, îți sugere să te distanțezi de iubit și de prietenului, atât fizic cât și comunicativ. Spune-i că ceva nu merge în relație și că vrei o pauză. Evită detalile inutile și dureroase.

| SG1995 a răspuns (pentru AndreeaDeea210):

Adică tu o să pici drept curvă, și nu vrei asta.

| Alexuţ02 a răspuns:

Ai face cea mai mare prostie, iar în multe din cazuri atracţia asta a ta faţă de el o să dispară, fiindcă dacă o să te "combini" cu el o să vezi că nu e aşa cum crezi tu.

Abţine-te de la astfel de chestii, fiindcă o să răneşti 2 persoane în cazul în care tu o să încerci flirt cu prietenul lui cel mai bun.

O persoană e iubitul tău, care s-ar simţii extrem de prost, a doua e prietenul său, fiindcă o să se strice toată relaţia lor de prietenie.

Iar dacă sunt prieteni, ăla nici n-o să te bage în seamă dacă te dai la el.

| Violleta2022 a răspuns:

I-as spune actualului prieten adevarul si m-as despartii de el.

| Plato a răspuns:

Ce mizerabil...

| eugeniu2020 a răspuns:

Ti-as trage o palma sa nu te uiti la alti barbati.
e ca si cum iubitul tau s-ar indragosti de prietena ta )))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In majoritatea cazurilor la modul general prietenii nu sunt asa zisi prieteni, Deci meritã sa incerci. Depinde si cum te percepe ãla, daca esti urâtã pentru el ii va spune iubitului tãu - uite bã ce iubitã curvã ai tu, se dã la mine- Dar daca esti bunã, nu o s-o facã mai mult ca sigur.

| unicorn09 a răspuns:

M-as simti groaznic. Bine.dar asta depinde si de relatia voastra. Daca relatia voastra e urata, toxica, de scurta durata sau toate la un loc te-as cam putea intelege. Totusi, in esenta este total gresit. Eu, la fel ca fetele care ti-au comentat, m-as gandi ca este o atractie de moment si ca o sa imi treaca. Cea mai buna varianta pe care o ai este sa te desparti de iubitul tau pentru ca in mod evident nu mai exista sentimente, iar pe prietenul lui...lasa-l in pace! Gandeste cugetat, draga mea! Tot tu o sa pici prost.