| K1dduu a întrebat:

Ce credeti ca este mai important. bani sau dragostea?

21 răspunsuri:
| TraficantulDePufuletziii a răspuns:

Parerea mea este ca dragostea.Deoarece daca esti cu persoana iubita si va iubiti luptati impreuna si va faceti bani.
SA nu uiti niciodata dragostea nu o poti cumpara( de la fete oneste care te iubesc)(de la tarfe o poti cu o mie de euro face minuni)
Dar dragostea este mult mai importanta decat banitongue

| Aborted a răspuns:

Bani.
Dragostea in saracie e doar pentru cei care n au umblat prin lume.
Bani iti aduc fericire.

| AtAkUs a răspuns:

Ambele sunt importante.

| suntZeu a răspuns:

Daca esti inteligent le poti avea pe amandoua intr-o anumita masura...

| h3r a răspuns:

Sănătatea, iubirea.

| mihaelaa18 a răspuns:

Dupa mine, as alege dragostea.Degeaba ai totul in viata, inclusiv bani, daca nu ai langa tine pe cineva care sa te iubeasca si sa il iubesti, te vei simti singur, oricat de implinit te-ai simtihappy

| stark47 a răspuns:

Amandoua sunt la fel de importante.nu poti trai fara una din ele.(poti trai, insa nu te simti tu OK ca si persoana). daca ai pe cineva care iubesti si te iubeste jumatate din problema e rezolvata, ce ma ramane?! o solutie ca sa faci banuti.si invers, daca ai banuti, cineva te iubeste chiar si daca nu i-ai avea.deci,nu conteaza ce alegi, la un momentdat(daca ai cap pe umeri), le vei avea pe amandoua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea. Bani se fac in timp iar cu bani nu poti cumpara dragostea adevarata.

| Dariusuu a răspuns:

Depinde ce anume cauţi...

| mgtow a răspuns:

Banul acum iubire nu mai e deloc, doar interes.

| iubesc a răspuns:

Dragostea este cea mai importanta dintre toate insa fara bani nu poti trai in ziua de azi.

| minirollo a răspuns:

Ambele pentru ca degeaba esti cu persoana pe care o iubesti din tot sufletul daca dormi sub cutii de carton si mori de foame.

| MioaraParalescu a răspuns:

Bani,bani,bani!
Daca ai bani ai parte si de restulwinking

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

Evident: dragostea, dar banii ajuta sa intretina dragostea.

| SeeDifference a răspuns:

Daca ai bani iti castigi si dragosteahappy

| silvipisicutza a răspuns:

Banii aduc fericire, dragostea aduce durere... eu prefer baniibig grin

| RAY a răspuns:

Cel mai important in viata este sa ai minte si sa stii cum so folosesti degeaba ai banii daca i dai pe jocuri de noroc sau dragoste si isi bati joc de ea, important este sa stii cum sa te descruci in viata, femeile mereu vor spune nu vrem banii dar asta doar in teorie, ai banii ai asa zisa dragoste ce o fi parerea mea femeia nu poate iubi ea doar se preface ca iubeste si atat

| nokt a răspuns (pentru Aborted):

Nu ai dreptate.
Nu sunt bogat, dar am bani, dar nu sunt fericit caci nu am alaturi persoana iubita. As da toti banii doar ca sa fiu iubit de persoana pe care o iubesc!
Asa ca, parerea mea, dragostea e mai importanta!

| aimspeşăl a răspuns:

Deseori banii distrug relatiile adevarate in care exista iubire... pacat ca am ajuns intr.o lume in care conteaza doar bani, se pare ca banii conduc... trist. Traim intr.o lume in care nu mai conteaza onoarea, respectul, iubirea, prietenia, linistea, absolut nimic. Din cauza cui? Mda din cauza banilor. Bani au pus stapanire pe mintile bolnave si distrug tot. Lumea se imparte in 2 : oameni cu bani si oameni saraci. Trist nu?
Las la latitudinea ta sa alegi ce conteaza cu adevarat bani sau iubirea?

| Aborted a răspuns (pentru nokt):

In opinia mea dragoste este doar un sentiment, iar pentru a avea acest sentiment trebuie sa stii cum sa l obtii, nu trebuie sa speri ca va aparea intr o buna zi, desi si asta e posibil.
Iar pentru a avea bani ai nevoie de foarte multe cunostinte. Cu inteligenta obtii bani.
Cei bogat au stiut sa ajunga la acest nivel ( desigur sunt exceptii si aici ). Prin urmare daca ai bani fii sigur ca ai tot ce ti trebuie pentru a obtine si dragostea.
( Scuze daca am greseli in exprimare, sunte treaz de 15 ore si nu ma mai pot concentra )

| geohandmade a răspuns:

Dragostea