| RAY a întrebat:

Ce defecte putem accepta din iubire fata de persoana iubita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu intrebi niste copii chestiile astea? majoritatea schimba "iubiti" dupa 2 saptamani nu stiu ei ce si cum.

7 răspunsuri:
| Pardelian a răspuns:

Toate defectele pot fi acceptate atata timp cat nr lor nu este mai mare decat al calitatilor persoanei respective

| Goete a răspuns:

Toate. Atat de simplu!
Cand iubesti pe cineva ii iubesti si defectele sau chiar le privesti precum calitati dupa un timp.
Iubesti persoana pentru ceea ce este... nu pentru ceea ce vrei tu sa modelezi din ea.
Cand vezi multe defecte... intreaba-te daca o iubesti

| Goete a răspuns:

Pardelian, trebuie sa fi bun la matematica hahaha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pardelian):

Prostii. daca e ca "Mirerea" in tot ce face, si e violenta il ierti pentru ca e bun in mai multe chestii si rau doar la una? vezi gandirea ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Si daca te bate il ierti? sau iubirea le depaseste pe toate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Bun raspuns. Daca iubesti cu adevarat nici nu vezi defectele. In acele defecte vezi de fapt frumuseatea persoanei. Odata ce vezi la o perosana defete inseamna ca nu o iubesti ci ii cauti nod in papura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a specificat ce fel de defect, fizic sau...psihic. La un un defect fizic iubirea depseste, da. Daca bate si e violent, Eject.ca dor nu o sa stai cu el o viata intreaga pe post de sac de box.