| Mona11 a întrebat:

Ce este un vibrator? cum arata? cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Nu mai fiti rai. fata a pus doar o intrebare putin cam stupida.dar uite raspunsul meu.
Un vibrator este o jucărie sexuală care, de cele mai multe ori, are forma unui penis și este folosit pentru penetrare în timpul masturbarii de femeile mature cu experienta. Acele prietene ale tale daca nu au peste 18 ani, risca probleme de sanatate folosind o astfel de jucărie sexuală. Ele pot fi folosite doar de persoane adulte cu experienta sexuala!

17 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Mai bine te-ar preocupa altceva la varsta ta.

| DaW a răspuns:

Câti ani ai? ești redusă mintal? cum să nu ști?laughing! cautăă pe gooogleee

| Caddyi a răspuns (pentru DaW):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))

| relian a răspuns:

Pai cauta si tu pe net si vezi acolo si desene.Aici asa doar din ce spune unu altu nu stiu daca iti poti face asa o imagine cit de cit.Vibratorul este un instrument cu care femeile se mastrubeaza.De cele mai multe ori are forma unui penis de diferite dimensiuni si culori si este facut din diferite materiale de la plastic la silicon si mai stiu eu ce alte materiale.Mai sint si vibrtaore care nu au asa o forma anume, arata mai degraba ca niste stilouri.Alea am auzit ca sint folosite mai mult de femeile profesioniste.De ce habar nu am.Nu sint groase nu sint f mari ba chiar is subtiri as zice eu dar se spune ca sint printre cele mai bune. Apoi mai sint si vibratoare mai ciudate dar alea sigur nu te intereseaza pe tine.Deci asa ca arata ca un penis natural sau ca un stilou sau mai stiu eu ca ce ele au in comun o chestie si anume ca vibreaza.Au in interior o baterie si un mecanism simplu ce le face sa vibreze.Au un buton si mai multe trepte de vibratie.Deci daca esti incepatoare te asigur ca nu ai cum rezista in fata unui vibrator indiferent cine ai fi.Te face prastie, nu mai stii cei cu tine, te urci pe pereti etc.Cum se foloseste asta o sa vezi tu atunci cind o sa folosesti unu.Dar ce e de recomandat este sa nu prea abuzezi de un vibrator.Cel putin asa spun sexologii si cei care se pricep, zic ei pentru ca daca folosesti frecvent un vibrator o sa te inveti cu el si cind o sa treci la un barbat sa o faci natural o sa fii cam dezamagita de prestatiile acelui barbat.Nici un barbat nu se poate compara cu un vibrator in nici un caz, indiferent ce vibrator ar fi.Ala nu oboseste sta tare mereu si vibreaza atit timp cit are baterie.Dar il poti folosi si fara baterie adica intelegi tu fara sa vibreze ca tot iti faci treaba.Deci cam asta este asa in mare despre un vibrator.Acum ai avantaje si dezavantaje.Un avantaj ar fi ca vibratorul este oricind gata si pregatit sa te satisfaca si niciodata nu te va dezamagi, dar are si dezavantajul ca nu e ceva real, nu poti vorbi nu poti face chestii ce le faci cu un barbat.Dar acum na in lipsa unui barbat visat de voi femeile merge si un vibrator.Cam asa stau treburile.Deci daca ai de gind sa cumperi un vibrator sfatul meu este sa cauti sa cumperi unu mic.Mic ca dimensiuni zic, sa nu cumperi unu sa zicem ca al unui barbat ca marime ma refer.Un asa vibrator sa-i zic de 18-19 cm si gros de 4-5 cm te face zdrente si te asigur ca nu prea o sa-ti placa sa il mai folosesti.Cauta sa cumperi unu asa cam pe la 14-16 cm max si cdeva mai subtirel si o sa fii foarte multumita de el.Bafta si spor la treaba.Sa teci pe aici daca e sa ne spui si noua cum merge treaba daca esti multumita sau nu.

| dorin1995 a răspuns:

Iti da placerea daca esti fata de a simti ceva diferit ..este de forma unui penis si til bagi in pasarica

| alexuutzz a răspuns:

Uite aici cateva informatii sper sa-ti fie de ajutor...http://www.acasatv.ro/intim/tot-ce-vrei-sa-stii-despre-vibratoare.html

| Dariusuu a răspuns:

Coloreaza ceva draga mea.

Chiar vrei sa iti distrugi copilaria?

| Criiistinutsa a răspuns:

O sa afli cand te faci mare!

caramela
| caramela a răspuns:

Alooooo, lasa vibratiile si zi repede cati anisori ai? esti micuta daca nu ai auzit inca de "vibrato" varsta isi va spune cuvantul mult mai tarziu(asa ar trebui)
O zi frumoasa sa ai fara prostioarewinking

| Mona11 explică:

Eu doar am auzit de ele si...eram curiasa nu vrea sa folosesc vreodata asa ceva

| Mona11 explică (pentru DaW):

De unde sa stiu?! nu sunt experta in sex...

| Raiiiisa a răspuns:

Incearca originalulbatting eyelashes

| AikkoxD a răspuns:

E un scaun electric. Ai cam avea nevoie de aşa ceva.

| Sisitta a răspuns:

Vibratorul este o jucarie in forma de penis, cu care femeile isi indeplinesc poftele sexuale Asa sa zicem.Se introduce in Vagin si se incepe treaba. funda?

| AyeReen a răspuns:

Esti adoptata? Sau scapata in chiuveta? Vibratorul e un mixer care face sosul iute si se baga in chizdulete, face ouale omlete, le pui la murat, si iese sos proaspat si curat. Bn ca n-ai intrebat daca vibreaza, ca iti ziceam ca trebuie cuplat la priza si se foloseste pe post de aspirator rolling on the floor

| EvilGirlSweety a răspuns:

Esti adoptata sau scapata in chiuveta? Vibratorul e un mixer care face sosul iute si se baga in chizdulete, faci ouale omlete, le pui la murat si iese sosul proaspat si curat.

| Erogen a răspuns:

Desi au fost utilizate initial ca tratamente pentru femeile isterice, in secolul XIX, cand se considera ca orgasmul inlatura simptomele isteriei, vibratoarele vin astazi intr-o multime de forme si culori, avand dimensiuni si caracteristici variate. In principiu, sunt create pentru stimulare clitoridiana, vaginala sau pentru ambele tipuri de stimulare. Iata ce modele exista pe piata: https://erogen.ro/cat_1_sexshop-jucarii-erotice-sexuale.htm