| pendula a întrebat:

Ce isi doreste o fata de la un baiat? Daca esti prea bun, sensibil, emotiv etc. se plictisesc prea repede. daca esti prea dur. mai rau etc. nu le convine nici asa... ce si-ar dori o fata de la un baiat?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Femeile sunt fiinte sensibile. Vor sa fie iubite, respectate.Cred ca daca li se acorda atentie stiu sa va faca sa va simtiti iubiti.Stiu ca suntem capoase, rasfatate si uneori enervante dar avem nevoie de iubire. Voi puteti darui cate putin din toate. Dar ma repet:conteaza foarte mult iubirea si respectul fata de ea. Pupici!

32 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, fiecare fata e diferita asadar si gusturile difera. O fata isi doreste un baiat sincer care sa o respecte si sa o accepte asa cum este.La unele fete le place baietii mai cuminti, emotivi, sensibili, altora le place genul de baiat mai `vagabond`, acum fiecare difera. Oricum inimii nu ii poti porunci si cand e sa se indragosteasca o fata pune mult suflet si dragostea e oarba, nu tine cont de aceste aspecte.

| fabiola a răspuns:

Eu as zice sa fie el, cu bune si cu rele... oricum cand iubesti din suflet acea persoana nu-i vezi partea rea!

| Psihoyounger a răspuns:

Dacă fata este la fel cu băiatul sau invers, nu se va plictisi, dar dacă gusturile lor diferă de la mult la foarte mult atunci e greu să ne imaginăm ce asteaptă unul de la celălalt. Probabil că fiecare aşteaptă de la partener să fie aşa cum este el/ea.
Sărbători fericite!

Psihoyounger

| Victoria a răspuns:

Eu imi doresc un baiat romantic, sensibil, care sa ma alinte si sa ma faca sa simt ca sunt centrul universului sau, dar care sa fie in acelasi timp si protector cu mine, sa ma faca sa ma simt ocrotita, in siguranta cu el. Cel mai important e sa ma iubeasca, sa ma respecte si sa aiba incredere in mine!

| Ana_6509 a răspuns:

Ce-mi doresc? imi doresc sa fie pentru mine, sa ma iubeasca.Sensibil,modest,sincer,cu capul pe umeri.Stii cumva unde-l pot gasi?

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Sincer :CE isi doresc'' femeile''? multi au incercat sa raspunda la intrebarea asta si prin cartilaughing, de fapt nici noi nu stim ce vrem depinde de persoana, circumstante.depinde de mullte, e complicat]nu poti defini ce vrea o fata'' si sa aplici la tine`. i mean`

| rey a răspuns:

Hm. să nu uităm că individul se naşte cu instinctul de reproducere, dar pentru a ajunge acolo, la contribuţia pentru perpetuarea speciei, şi împrăştiarea genelor, are nevoie de hrană.
Mulţi spun că hrana e locul1, dar eu sunt de părere că e pe 2.
Apoi uşurarea vieţii, care este folosită tot ca o armă a reproducţiei, de aia are atâta succes(maşini, case luxoase, etc.).

În general băieţii vorbesc prea mult uitând că pot trece uşor de mintea unei fete, activându-i instinctele.
Cred că în societate sunt două tipuri de bărbaţi, alfa şi beta, beta discuta, alfa fac treaba, trec la fapte.
Dacă eşti un prieten bun al unei fete dacă eşti chiar îndrăgostit de ea, ai mai puţine şanse la ea, decât un necunoscut care vrea doar sex.
Părerea mea... aveţi alta argumentată? Spune-o.

| cucu a răspuns:

Bani frate bani...

| nekane a răspuns:

O fata isi doreste un baiat/barbat care sa stie cand si cu cine trebuie sa fie dur, bun, sensibil, etc

| Andreeagen a răspuns:

Tu si prietenul tau va doriti acelasi lucru de la o femeie?
Ma indoiesc. Fiecare aveti gusturi diferite fiecare cautati ceva anume. Si ce conteaza ce isi doresc ele? Tu esti tu si sunt sigura ca exista fete care isi doresc o persoana ca tine. nu trebuie sa fi nici emotiv nici dur nici mai stiu eu cum, trebuie sa fi tu insuti.
Fiecare femeie cauta ceva deosebit la un barbat. si sunt sigura ca si tu ai ceva deosebit. insa trebuie sa gasesti femeia care "sa caute" cea ce te face pe tine deosebit.

| laraandy a răspuns:

Cate putin din toate.adica sa fie putin sensibil, bun, putin emotiv cand e nevoie, cand e nevoie sa fie si putin dur, sincer, sa spuna ce vrea, cum vrea, sa fie alaturi de tine, cand ai nevoie de el sa fie acolo langa tine, sa nu fie las, sa nu ii fie frica, daca fata vede teama. nu stiu cand te bucuroasa ar fi.sa fie stapan pe el, sa fie descurcaret.la fel si fetele... daca avem cate putin din toate este cel mai bine.winking

| Gagikaru a răspuns:

Sex.

| gyo a răspuns:

Fiecare e diferit in felul sau.eu zic ca cel mai bine ar fi ca un baiat sa fie o combinatie intre cele 2. fetele in general vor sa se simta protejate de persoana care le e alaturi(aici intervenind baiatul "dur"), dar trebuie sa se simta si iubite, respectate(baiatul bun si sensibil). trebuie sa gasesti un echilibru in toate astea. extremele de obicei nu duc la lucruri bune...

| george89 a răspuns:

Iti zic eu ce-si doresc femeile, nu stiu ce-si doresc prietene, de asta sunt asa un misterhappy

| Dodolo a răspuns:

Poi sa vedem.
Mndeci primul lucru pe care vreau sa til spun este ca nu trebuie sa te schimbi doar pentru ca asa vrea cineva. Daca nu esti sensibil nu ai cum sa-ti dai seama daca pe persoana de langa tine o supara ceva, iar daca esti dur nu vei afla motivul supararii pentru ca nu va avea curajul sa til spuna.
Mie imi plac baietii optimisti, zambareti, care se poarta natural.Trebuie sa fi intelegator si sa te gandesti de 2 sau mai multe ori inainte sa iei o decizie.
Cel mai bine e sa fi tu happy
Sper ca te-am ajutat! happy

| tcdaniela a răspuns:

Si duritate si bunatate.trebuie sa stii cand sa le folosesti

| esapament a răspuns:

In momentul in care incepi sa gandesti " Ce imi doresc eu de la o fata? ". Atunci vei avea o revelatie and everything falls into place.

| DoarNoemi a răspuns:

S fi tu...nu s t ascunzi dp o masca p care aia pot s-o dau jos s vad c s ascunde cu adevarat dupa ea, s imi faci mici atentii din cand in cand(flori, ciocolata, o sampanie:->), s sti s comunici, s ma prezinti prietenilor tai, s ma suni d cate ori vrei tu(intre rar spre putin mai des), s fi dragut(fain), s imi spui cuvinte dulci cateodata asa in intimitate sau s faci complimente...si nu mai stiubig grinkam multe am zis(m-am pus p mine in povestebig grin)

| kAps UNikA a răspuns:

Multa dragoste intelegere si altele iar daca nu-i convine ceva inseamna ca nu te iubeste daca o va tine tot asa nu-ti perde timpul cu ea esti un baiat misto si iti vei gasi pe cineva cu care te vei intelege de minune nu ai ramas la ea fete sunt si o sa mai fie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O combinație din cele 2. Sa se simtă protejate dar nu sufocate.Sa fie alintate dar nu exagerat. Sa fie înțelese sau măcar sa se încerce. Sa fie ascultate, sa domine sau măcar sa aibă impresia ca domina...etcbig grin nu suntem chiar asa de complicatebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie intelegator, sensibil, emotiv si sa iubeasca ff mult ...sa puna suflet intr-o relatie.Adica sa fie exact la fel ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele in general nu stiu, insa pot sa spun ce imi doresc eu de la un baiat. O sa ma rezum doar prin a spune ca vrea ca cel de langa mine sa-mi fie si mama si tata si frate si sora si iubit si confident, persoana pe care pot sa contez oricand, persoana aceea sincera, respectuoasa, iubitoare, fidela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza`ma dar fata aia care s`a plictisit repede de tine pentru ca erai pre sensibil, etc e o ...fraierawhistling.

Fiecare fata isi doreste altceva, caut`o pe aia care isi doreste ceea ce tu ai sa-i daruiesti.

P. S:Ala din poza esti tu? Doamne ce ochi frumosi ai, sinceri asawhistlingmi`esti tare drag!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi doresc un baiat iubitor, care sa stie ce vrea de la viata si de la sine...sa le respecte pentru ceea ce sunt, nu numai pentru frumusete, sa le ofere stabilitate, incredere si multa iubire, sa le protejeze si sa le ajute cand au nevoie, dar si sa le dea voie sa aiba si ele un cuvant de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul e sa fii undeva la mijloc intre astea doua, nici prea emotiv nici prea dur. toate fetele isi doresc sa fie auzite, sa fii atent cand iti vorbeste ceva ce e important pentru ea, fii comunicativ, fii acolo pentru ea sa stie ca indiferent ce se intampla are pe cine sa se bazeze sau pe umarul cui sa planga, fii tandru atunci cand trebuie, incearca sa o surprinzi cu lucruri marunte( o floare fara ocazii speciale, o cina gatita de tine-chiar daca nu iti iese, intentia conteaza, sau roag-o sa gatiti impreuna cina). Dar fii putin rezervat mai ales la inceput, nu o lasa sa creada ca ea e tot pentru tine, chiar daca e, dar nici sa faci pe neinteresatu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu multehappysa ii pese ca exista sa stie sa o faca sa se simta bine si atunci cand ar dori sa planga fa-o sa simta ca vrea sa rada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie intelegator.Sa aiba incredere in mine.Nu atunci cand trece prin cele mai gerle momente in viata sa fuga de mine...Doare enorm de mult neincrederea. E ca si cum nici nu ar conta existenta mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DE FAPT femeile vor altceva si raspunsul l-am gasit foarte clar la un tip Sorin pe site-ul lui.

A facut el un video si a explicat foarte clar ce vor femeile de la un barbat cand le agati.

Recomand: http://www.scoaladeseductie.ro/......lnire.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea fetelor vor scoase in lume. vor ca partenerul lor sa aiba bani. masina, casa. etc
sa stiti ca putine fete vor doar sa fie iubitewinking eu deexemplu nu am intalnit nici o fata de genul asta pana acum care sa ma iubeasca happy fiecare dupa o luna incepeau. " si ce facem vara viitoare - nu mergem si noi undeva. "