| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre atsarea fata de cineva cu care conversezi pe net? Cum se numeste o persoana care se ataseaza rapid de cineva? Care il doare orice jignire? Impulsiva oare?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Daca te atasezi de o persoana pe care n-o cunosti vei ajunge sa fii rănit.
Crede-ma, mi s-a intamplat.
De nenumărate ori.
Si am realizat ca oamenii nu sunt de încredere, nici măcar membrii familiei tale.
Nu te atasa de un necunoscut, trezeste-te la realitate si gândeste.
Nu meriti sa suferi pentru un nimic.
Totul e trecător in viata si decat sa risti mai bine mergi mai departe.

9 răspunsuri:
| RAY explică:

De ce tiai pus acelasi avatar ca al meu?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru BlackRose03):

Si tu ai suferit?

| Alex46833 a răspuns:

Inseamna ca esti o persoana sensibila! Incearca sa te doara-n gicu de ce zic altii!

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Pai...da,ca orice om.
Ma atasam de persoane din mediul virtual, ii consideram prieteni si daca nu le trimiteam mesaj uitau de mine si de multe ori ma barfeau pe la spate.
Dar n-am suferit niciodata din iubire pentru un băiat, am lucruri mai bune de facut decat gasirea unui partener inca din copilărie, nu vreau sa rănesc sau sa fiu rănită.
Dar nu fa greseala sa crezi in oameni sau sa te atasezi de acestia.
Ehh...Si daca-ti zic tot o vei face.
Tu ai suferit din dragoste?

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Naspa rose, cam da

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

De asta crezi ca femeile se folosesc de bărbați si nu pot iubi? E doar o curiozitate, nu judec...

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Experiente,asta vad, asta e rational

| SG1995 a răspuns:

" Cum se numeste o persoana care se ataseaza rapid de cineva?"

Eu as spune, ca proasta, e poate putin drastic epitetul, dar si eu am patit-o de doua ori, si n-a iesit deloc. Cel putin situatia era offline.