| PeștisorulMov a întrebat:

Ce părere aveți despre băieții care se spală la 2-3 zile? Din punct de vedere intim vă deranjează?

11 răspunsuri:
| AlessiaBisa a răspuns:

Jegosii dracu

| AdioTPU a răspuns:

Da. Din fericire n-am avut de-a face cu tipi de genul. Igiena e primordială atât la femei cat și la bărbați.

| anonim3247 a răspuns:

Să vezi ce întrebare pun eu de femeile care fac sex, sunt curios ce răspunsuri o să primesc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Valleu, cei care fac asta sunt niște zgârie brânză care vor sa facă economie la apa și sa umble nespalati. Un bărbat adevărat se spală zilnic, dacă aș fi femeie aș fugi de un asemenea om

| Fonk a răspuns (pentru anonim3247):

O sal primesti cum ai intrebat

| Fonk a răspuns:

Sunt curați, da inainte de a face, trebuie sa se spele de pe zi pe alta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred că vara deranjează tot autobuzul și nu doar intim

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Logic ca te deranjează.
Nici nu ai sta lângă o persoana de genul.

| Hammurabi a răspuns:

De ce ar sta unul nespălat 3 zile? mai ales vara.
Îi e lene? face economie la apă? e alergic la apă?

| dullcat a răspuns:

Evident ca deranjeaza.Tu nu esti deranjat de propriul miros? chiar daca raspunsul e nu, sunt sigura ca nu ti-ar placea deloc daca in aceeasi situatie s-ar afla o fata. Din respect pentru partener, pentru propria persoana, si pentru toti ceilalti din jur, trebuie sa mentinem o igiena sanatoasa.

Astfel, daca nu doresti sa faci dus zilnic, sunt obligatorii macar zonele cheie : subrat, zona intima, extremitati + rutina de dimineata/seara pentru fata si dinti.
Pentru subrat poti folosi chiuveta, pentru zona intima bideul sau dusul igienic(e de fapt un cap de dus cu functie de bideu, se monteaza langa toaleta). Daca nu doresti sa faci dus zilnic cu sapun din motive medicale, aplica sapun doar in zonele mentionate mai sus, iar pe restul corpului doar apa. Totusi, dupa 4-5 zile ar fi cazul sa speli totul cu sapun.

Traiul impreuna cu partenerul e adesea dificil, deci de ce ar dori cineva sa ingreuneze si mai mult situatia, aducand in ecuatie o igiena precara? E necesar sa depunem un minim efort, pentru ca astfel sa aratam ca avem stima de sine si ne respectam partenerul.In plus, cred ca toti ne simtim foarte bine dupa ce iesim din dus, e acea sezatie fresh placuta. Daca ai conditiile necesare, e pacat sa te lipsesti de asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt scrabosi si imputiti in acest caz.
I-as trimite cu siguranta la spalat.