| BlitzLikeXd a întrebat:

Ce parere aveti despre sufletul si caracterul unei persoane distruse?

11 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu te cunoastem.
Deci nu te-am putea judeca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste ce inseamna o persoana distrusa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât e în viață și întreagă, încă nu e distrusă. Dacă plânge, jelește și etc din cauza unei traume, drame sau mai știu eu ce, acea persoană e pe cale să devină ceva puternic. Asta, evident, dacă nu cedează. Ai observat că foarte multe persoane care ajută lumea în momentul ăsta, de obicei au fost abuzate de un tată alcoolist, sau au trebuit să-și vadă tatăl cum își lovește soția, sau au fost martoruii unui divorț sau știi tu, drame din astea. Deci o astfel de persoană, dacă nu renunță și alege să mărgă mai departe (că e o alegere până la urmă) va avea un suflet bun de cele mai multe ori, cu un caracter puternic.

| Claustx a răspuns:

Cu cat iti este sufletul mai distrus cu atat te va ajuta sa devii mai puternic, zic eu. happy caracterul... difera cum te manifestezi.

| neutrino a răspuns:

Joaca si fotbal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Love your answer!

| Anonima3127 a răspuns:

Distrus...din ce punct de vedere, din ce cauza? Cred ca sunt multi factori care influenteaza starea de spirit a unei persoane, si in acelasi timp si mentalitatea si comportamentula acestuia. Depinde de fiecare in parte cum reuseste sa gestioneze perioadele dificile din viata lor.

| Lamborghiniasx a răspuns:

Ce faci mai fotbalistule?

| DNSK a răspuns:

Pici, te ridici, te stergi de praf si mergi mai departe. atata timp cat nu lupta sa-si revina.e bai mare

| DoctorHurtHeart a răspuns:

Ce nu te omoara, te face mai puternic. Daca intelegi ce vreau sa spun

| Ofiintă a răspuns:

O persoana distrusa o definesc ca si pe o persoana care a avut o oarecare trauma din care a avut de suferit dar si de invatat.
Caracterul acelei perosane la moment este unul supus care se dezapreciaza, nu are respect de sine.
Dar daca nu se ajunge la probleme mai grave si aceasta persoana reuseste sa depaseasca aceste obstacole ale vietii, isi revine din depresie si este cea mai puternica, fericita persoana posibila.
"Ce nu te omoara te face mai puternic" asta numai daca esti destul de puternic sa treci peste pentru ca nimeni nu garanteaza ca va fi usor.