| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? este prost sau inca ma mai iubeste?

dragi useri TPU, adineaori am vorbit cu fostul pe net, eu am 26 si el 24. am vorbit vreo 8 luni.si ne-am despartit in noiembrie 2011.
de fiecare data cand vorbesc cu el pe mess, (foarte rar, o data la cateva luni), doar sa il salut, nu mai simt nimic pentru el pentru ca am alt iubit, am intrat in discutie cu el sa il intreb ce mai face, doar asa de curiozitate. el imi raspunde numai in sictir si la misto, gen ca are 3 copii, ca s-a insurat, ceea ce e imposibil, ca ii merge bine, etc. si i-am zis, vrei sa te cred? ca da, ca el a vorbit serios, nu glumeste, si eu stiu sigur ca nu e posibil, el tot asa a ramas, nu inteleg de ce nu vrea sa purtam o discutie ca 2 oameeni maturi, el trebuie sa imi vorbeasca numai la misto. ce sa cred? ca e prost el sau inca mai tine la mine? pe mine nu ma intereseaza daca mai simte ceva pentru mine, e zero in fata mea, doar vreau sa ii inteleg comportamentul, multumesc anticipat

13 răspunsuri:
| Pickaciu a răspuns:

Am 13 ani dar imi pot da seama cu usurinta ca e gelos si inca mai tine la tinewinking...

| neutrino a răspuns:

De iubit nu te (mai) iubeste si se pare ca tu ai dreptate atunci cand spui ca ai iubit un prost. Dar, cum se numeste fata care a iubit un prost si inca il mai cauta?

| androm3da a răspuns (pentru Pickaciu):

Nu stiu, imi vine greu sa cred sincer...da-mi un motiv

| androm3da a răspuns (pentru neutrino):

Il "caut" din an in paste, ultima oara am vorbit cu el anul trecut. hai sa fim seriosi, nu sunt proasta daca asta vrei sa insinuezi

| Voidwithin a răspuns:

Nu-l cunosc ca sa ii pot intelege comportamentul cred ca tu te-ai descurca mai bine decat mine, cel mai bine nu il mai bagi in seama.

| h3r a răspuns:

Dacă este un zero în fața ta, atunci de ce îl mai cauți? De ce te interesează comportamentul lui?
Nu ai ce înțelege, este prost sau a fost, însă nu te iubește și nu-i face plăcere să vorbească cu tine. Mai bine spus, i se cam rupe.
Nu-l mai băga nici tu în seamă, ar trebui să-ți vezi de viața ta, doar ai prieten.

| girl00 a răspuns:

Este needucat happy nu cred ca te iubeste ca daca te iubea nu-ti vorbea asa happy eu zic sa nu-l mai bagi in seama si sa-ti vezi de noua ta relatie ^-^ succes

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Pai uite ce cred eu:
tu ii spui:hey.ce mai faci?
uite ce gandeste el:aha..deci ne-am despartit, am suferit si acum vine la mine de parca nu s-a intamplat nimic, de parca suntem amici de o viata.i-as spune eu ce prost o duc da ea ii cu altu acum deci nu mai conteaza.hai ca o iau la misto, ii spun ca am 3 copii etc.ca sa inteleaga ca de fapt o duc prost da nu vreau sa recunosc.ca sa inteleaga ca inca o iubesc."
SAU
:uite si la astalaughing vrea sa ne impacam acum, las ca ii arat eu cea pierdut si ce fain o duc fara ea, ca nici macar nu ma intereseaza daca ma crede, eu ii spun niste minciuni gogonate.
SAU il doare undeva de tine.acuma tu il cunosti si nu stiu care din ele e.eu doar am incercat sa ma pun in locul lui.happy sper ca team ajutat.bafta

| CataC a răspuns:

Buna
Daca el nu te cauta si tu nu mai simti nimic pentru el de ce-l apelezi?
Daca-l apelezi si iti raspunde la misto de ce-l mai apelezi?
Nu e nevoie sa-mi raspunzi mie, raspunde-ti tie la intrebarile astea, dar sincer, nu te minti singura.
Succes

| BruneTTe a răspuns:

Din ceea ce am patit si eu as spune ca inca te iubeste dar vorbeste asa ca o arma de aparare, ca sa para puternic si nepasator in fata ta, ca sa nu-si puna sentimentele "pe masa" sa vezi si tu ce simte. Vrea sa para ca nu mai simte nimic, dar nu e asa. Gandeste logic. Daca chiar nu i-ar pasa nu s-ar mai sinchisi sa raspunda. Dar totusi raspunde. Mandria asta oh go on

Totusi! exista si o mica posibilitate sa vorbeasca asa doar de prost, cum ai spus tu. Dar nu cred, logic, daca ar fi bine mersi si nu te-ar mai iubi, nu ar mai vorbi in halul asta cu tine si te-ar intreba si el ce mai faci, cum iti mai merge.

Sper ca te-am ajutat.

| androm3da a răspuns (pentru BruneTTe):

Eu stiu ca e tare orgolios, eu am postat intrebarea mai mult sa inteleg comportamentul lui pentru ca la el nu m-as mai intoarce niciodata, nesimtit a fost intodeauna, e posibil sa aiba o durere in fund, asta cred, pentru ca nimeni nu a suferit dupa mine sincer, si cateodata mi-as dori (nu ca sunt rea la suflet) mi-as dori sa vad pe pielea mea cum sufera un baiat dupa mine.nimeni nu a suferit dupa mine ca nu am avut nici o relatie serioasa, el a fost cea mai lunga relatie deci ideea e ca imi pare rau ca el nu a suferit dupa mine. pentru ca meritam la cate am facut pentru el, dar eu am avut doar fraieri,

| Șurubelniță a răspuns:

Sincer, e prost. E frustrat pentru faptul ca nu mai e cu tine, te vede ca pe o persoana rea din cauza ca nu a mai mers relatia dintre voi doi. Degeaba incerci sa vorbesti cu el, e doar o pierdere de timp. Atata poate, asta trebuie sa intelegi.

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns (pentru androm3da):

Pai... cine de cine s-a despartit? tu de el? ca atunci ma gandesc de ce e sictirit? tongue